حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح نگرش درباره معیشت و تاکید بر رزاقیت خداوند

22 آبان 1400

حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح نگرش درباره معیشت و تاکید بر رزاقیت خداوند

حجت الاسلام بهرامی گفت: راهبرد قرآن برای فرزندآوری اصلاح نگرش نسبت به مشکلات مادی و معیشتی با تاکید بر رزاقیت خداوند است.

حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح نگرش درباره معیشت و تاکید بر رزاقیت خداوند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام بهرامی در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد، گفت: آبان سال 98 رهبر معظم انقلاب فرمودند سیاستی وجود دارد که نعمت انبوه جوانان را از ما سلب کند.

وی افزود: یکی از خطرات برای کشور ما کاهش جمعیت است، اگر همین گونه پیش برویم 20 سال آینده با 20 میلیون جمعیت سالمند خواهیم داشت. کشوری که سالمند قطعی شود نابود می‌شود.بهرامی با بیان اینکه هر کشور سالمند شود دو سوم نیروی کار آن فعال نیست و باید اعلام ورشکستگی کند، چرا که نیروی جوان و نخبه ندارد، اظهار کرد:  ژاپن سومین قدرت اقتصادی دنیا است اما به علت کاهش جمعیت دچار بحران است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: وقتی کشوری دچار کاهش جمعیت می‌شود ناچار یا باید اعلام ورشکستگی اقتصادی کند یا درهای مملکت را برای پذیرش مهاجر باز کند که هر دو سبب ناامنی و فساد است.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه کشور ایران پایتخت فرهنگی شیعه و در گام دوم انقلاب قرار دارد به همین دلیل جمعیت جوان در آن اهمیت بسیار بالایی دارد، ابراز کرد: ما خطبا و مبلغان به عنوان سربازان ولایت باید هزینه کنیم و در این زمینه سخن بگوییم.

وی با استناد به آیات  204 و 205 سوره بقره، گفت: خداوند در این آیات می‌فرماید سیاست دشمن بر اساس نابودی نسل قرار دارد، امروز اگر دقت کنیم خواهیم دید که دشمنان با سیاست کاهش جمعیت در ایران می‌خواهند امتداد نسل فاطمی را نابود کنند.

استاد حوزه علمیه افزود: به اعتراف کارشناسان جمعیت ایران پایین‌ترین نرخ باربری را طی 30 سال گذشته داشته است، آیا این عجیب نیست آیا دست‌هایی پشت پرده نیست. امروز خاخام‌های یهودی مردم خود را به آوردن 8 فرزند توصیه می‌کنند از طرف دیگر دشمنان سبک زندگی ما را تغییر دادند که ما شیعیان فرزند کمتری داشته باشیم.

حجت الاسلام بهرامی تصریح کرد: دشمنان  برای اینکه ما با کاهش جمعیت مواجه شویم که زندگی ما را تغییر دادند. بیشتر دختران ما در 25 سالگی ازدواج می‌کنند و در 30 سالگی اولین تجربه مادر شدن خود را دارند. ناباروری در دنیا 12 درصد و در ایران 22 درصد است این مسئله در ایران اتفاقی نیست دست‌هایی پشت پرده است.

وی بیان کرد: ما مبلغان مکتب اهل بیت(ع) باید به گوش مردم برسانیم که بدانند سقط جنین فعل حرام است. بسیاری از جوانان ما حتی مومن نمی‌دانند که سقط جنین فعل حرام است و دیه دارد. باید نگرش مخاطبان ما نسبت به فرزند تغییر کند و آن را موجودی مزاحم و سبب زحمت ندانند.استاد حوزه علمیه با استناد به آیات دیگری از قرآن کریم عنوان کرد: خداوند در قرآن فرزند را برکت، باقیات و صالحات و زینت دنیا معرفی می‌کند. تا زمانی که جایگاه والدین در نگاه فرزندان ارزش و اهمیت نداشته باشد آنها برای فرزنددارشدن ارزش قائل نمی‌شود.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه نظام اولویت ها در کشور ما به هم ریخته است مادر شدن برای دختران ما اولویت نیست، ابراز کرد: مادر شدن تنها به یک مسئولیت بدون آورده تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه سومین راهبرد قرآن برای فرزندآوری اصلاح نگرش نسبت به مشکلات مادی و معیشتی با تاکید بر رزاقیت خداوند است، گفت: بسیاری از ترس اینکه نتوانند رزق و روزی فرزندان خود را تأمین کند فرزند نمی آورند در حالی که خداوند در قرآن می‌فرماید شما فرزند بیاورید من روزی آنها را می‌دهم. رزق و روزی تنها شامل مادیات نیست بلکه حتی شامل معنویت و تربیت او هم می‌شود.


برچسب

رسالات ، نشست رسالات ، رسالات 3 ، منبری ، منبری های جوان ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
پیکر 132 کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس وارد...

پیکر 132 کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس وارد کشور شد

پیکر پاک و مطهر 132 شهید دفاع مقدس لحظاتی پیش از طریق مرز شلمچه به میهن اسلامی بازگشت.
21 اسفند، 1391

فرصت‌های کارآفرینی و افزایش‌ درآمد اعضای...

فرصت‌های کارآفرینی و افزایش‌ درآمد اعضای هیأت‌های مذهبی تبیین شد.

در سال رونق تولید، کارگاه بررسی «فرصت‌های کارآفرینی و افزایش‌درآمد» ویژه هیأتی‌ها با عنوان مسیر طلایی برگزار شد.
11 خرداد، 1398

انتشار ويژه‌ نامه اينترنتی "امام روشنايی...

انتشار ويژه‌ نامه اينترنتی "امام روشنايی" در پايگاه "راسخون"

پایگاه فرهنگی، اطلاع رسانی راسخون به مناسبت شهادت فقه عسکری امام هادی(ع) اقدام به تهیه ویژه نامه ای با عنوان امام روشنایی نموده که شامل قسمتهای متنوعی همچون احادیث، تلفن همراه، پرسش و پاسخ، گالری تصاویر، کارت پستال، مقاله، صوت و فیلم و ... می باشد.
25 اردیبهشت، 1392

میزگرد تخصصی نهمین همایش هیأت های محوری...

میزگرد تخصصی نهمین همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور با حضور شخصیت های فرهنگی و مذهبی کشور

این میزگرد تخصصی با حضور حجج اسلام بی آزار تهرانی، موسوی، صدرالساداتی و معلی برگزار شد
28 مرداد، 1397

ام البنین همسر و مادر شهید

ام البنین همسر و مادر شهید

آنچه در زندگانی ام البنین با نام مهر و عاطفه جلوه می کند تنها مهر مادری نیست که این مهر در سینه هر مادری نسبت به فرزندان و دلبندانش شعله می کشد.
02 اردیبهشت، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد