حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

07 دی 1397

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

یکی از اساتید حوزه علمیه با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

وی افزود: هیأت‌ها ابرقدرت‌های نیرومند فرهنگی هستند که تا زمانی که به فرهنگ شیعه معتقد دارند و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند، این انقلاب شکست ناپذیر خواهد بود.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید معزالدین حسینی الهاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه دهمین گردهمایی مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی و آموزشی یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هیچ جریانی بدون ارزش‌های انقلابی نمی‌تواند دوامی داشته باشد، اظهار کرد: هر هیأتی که بخواهد حول محور سکولاریسم حرکت کند در جایی به نابودی می‌رسد و بخشی از آن‌ها که نیروهای مذهبی هستند به جریان انقلاب خواهند پیوست.
وی اضافه کرد: با فشارهای برخی از سیاست‌بازها امکان تشکیل یک هیأت سکولار وجود دارد اما عمر این هیأت به یک سال هم نخواهد کشید چراکه نیروهای تشکیل‌دهنده این هیأت در کوتاه مدت به یک تضاد میان کار خود و آرمان‌های دینی می‌رسند.
 این استاد حوزه علمیه از ممنوعیت عزای امام حسین(ع) در سال 1314 یاد کرد و گفت: آیت‌الله سید نورالدین شیرازی به‌عنوان یک مرجع در دوران فشار رژیم پهلوی، برپایی عزای امام حسین(ع) در هر شرایطی را واجب شرعی دانست و افرادی که در این مسیر جان خود را از دست می‌دادند را شهید خواند به همین علت مجالس عزاداری در شیراز در زیرزمین منازل مردم برپا شد و بعد از مدتی بسیار توسعه یافت.
وی ادامه داد: هیچ حزبی با ماهیت مذهبی از بعد مشروطه شکل و سامان نگرفته بود و هیچ حزبی شعبه مردمی خود را هیأت‌های مذهبی قرار نداده بود اما حزب برادران که از سال 1312 کار خود را آغاز کرد سال 1324 با استفاده از 12 هیأت مذهبی برای اقامه عزای امام حسین(ع) در زمان حکومت نظامی شاه در خیابان‌ها حضور یافت.
این پژوهشگر تاریخ با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد، عنوان کرد: هیأت‌ها ابرقدرت‌های نیرومند فرهنگی هستند که تا زمانی که به فرهنگ شیعه معتقد دارند و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند، این انقلاب شکست ناپذیر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در آرمان عدالت قدم‌های کوتاهی برداشته است اما نه بخاطر مسئولان اصلی و جهت‌گیری ولایت فقیه چراکه رهبری حرکت جامعه را به سمت عدالت سوق می‌دهند اما برخی در این مسیر مانع می‌شوند.
ایشان بر لزوم نزدیک شدن سطح زندگی مسئولان با سطح زندگی مردم تاکید و تصریح کردند: هر بلایی بر سر ما آمده از دوران سازندگی شروع شده است چراکه سازندگی دوران بازندگی ارزش‌ها بوده و نخستین پرونده‌های سواستفاده از ملت در آن دوران شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: ملت از اختلاس، دزدی و سواستفاده برخی رنج می‌برند، این مشکلات توسط افرادی به این انقلاب تحمیل شده است و خداوند متعال آگاه است که با وجود این مشکلات، رهبری بیشترین رنج را تحمل می‌کنند.
این کارشناس مسائل دینی از ولایت به‌معنای نظام الهی و توحیدی خلقت نام برد و گفت: زیباترین و منطقی‌ترین توصیف از خداوند متعال در مذهب شیعه قابل مشاهده است و هیأتی‌ها باید برای معرفی نمادهای این مذهب که اهل‌بیت(ع) هستند تلاش کنند.
وی از تلاش انقلاب اسلامی برای حفظ استقلال ایران زیر پرچم فرهنگ شیعه یاد کرد و ادامه داد: هیأت قبل از انقلاب اسلامی نیز هیأت بود اما نسبت به جایگاه اصلی خود آگاه نبود؛ اکنون با آگاهی نسبت به ظرفیت‌های خود می‌تواند همچنان در حفظ استقلال ایران بیشتر از گذشته مشارکت کند.
ایشان اضافه کردند: هیأت‌ها قبل از انقلاب هویت و ماهیت خود را از دست داده بودند اما در تاریخ 15 خرداد به برکت امام خمینی(ره) با هویت و ماهیت خود آشنا شدند؛ هیأت‌ها اصلی‌ترین پایگاه حضور مردم در انقلاب اسلامی و خودجوش‌ترین مجموعه مردمی کشور هستند که برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی در کنار دولت و حکومت قرار دارند.
وی یادآور شد: هیأت‌ها در متن و پرچم‌دار انقلاب هستند که به صورت داخلی مشکلات خود را رفع می‌کنند اما نباید فشار روی این مجموعه‌ها بیاوریم بلکه باید اجازه دهیم که خودشان تصمیم‌گیری کرده و برخی آسیب‌ها را رفع کنند و با توجه به شرایط فعلی می‌توانیم بگوییم که بسترسازی برای هیأت‌ها واجب شرعی است.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
نامه یک مداح به یک کارگردان سینما

نامه یک مداح به یک کارگردان سینما

محمد صادق آهنگران؛ مداح اهل بیت نامه‌ای را خطاب به مسعود ده‌نمکی نوشته که متن کامل آن در ادامه می‌آید:
25 بهمن، 1391

اختتامیه سومین سوگواره‌های عکس و پوستر ه...

اختتامیه سومین سوگواره‌های عکس و پوستر هیات

سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت که از محرم سال گذشته آغاز به کار کرده بود در تاریخ 25 اردیبهشت کار خود را پایان داد.
25 اردیبهشت، 1394

کارگاه تصحیح نشان هیأت

کارگاه تصحیح نشان هیأت

کارگاه تصحیح نشان هیأت جامعه‌ایمانی‌مشعر در ادامه برگزاری فراخوان نشان‌هیأت برگزار می‌کند
13 دی، 1395

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوا...

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های‌کشور با عنوان رسالات برگزارشد

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور تحت عنوان رسالات در مجموعه فرهنگی شهدای هفت‌تیر برگزار شد.
22 آبان، 1400

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگز...

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

مسئول موسسه تفحص سیره شهدا بر لزوم توجه بیشتر و ویژه هیأت ها در شب هشتم محرم امسال به عنوان شب انس بیشتر با شهدا تاکید کرد.
28 مرداد، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد