ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

18 اسفند 1397

ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) طی نشستی به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس و بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی در قرارگاه خاتم‌الاوصیا تهران گردهم آمدند.

ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند

به همت جامعه ایمانی مشعر
ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) گردهم آمدند
جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) طی نشستی به همت جامعه ایمانی مشعر با حضور مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس و بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی در قرارگاه خاتم‌الاوصیا تهران گردهم آمدند.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، دومین نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) از ظهر تا عصر امروز با حضور مداحان انقلابی استان‌های مختلف کشور در سالن جلسات ساختمان خاتم‌الاصیا برگزار شد.
در ابتدای این نشست مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر رسیدن به نتیجه را نیازمند تعریف عملیات و هدف مشترکی برای نیروهای انقلابی دانست و مطرح کرد: در شرایط فعلی باید به دنبال هم‌گرایی و انسجام نیروهای انقلابی باشیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر برسیم.
رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به ایجاد کانال‌های اختصاصی برای ستایش‌گران جوان عنوان کرد: این افراد می‌توانند از رابطان رسانه‌ای و متخصصان این حوزه برای انجام اقدامات تخصصی در شبکه «هیأت تی‌وی» استفاده کنند.
بهمن مشکینی کارشناس آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه استعمار برای فردگرایی افراد توطئه‌های مختلفی را دنبال کرده است، مطرح کرد: انقلاب اسلامی نوید جامعه‌سازی مجدد را می‌داد اما برخی از افراد در ابتدای دهه 60 مسیری که رهبری و امثال شهید بهشتی به دنبال آن بودند را تغییر دادند به همین علت به دولت‌سازی مجدد رسیدیم نه جامعه‌سازی، درحالی‌که ما باید به دنبال جامعه‌سازی و تقویت ارتباطات مردم باشیم که موجب رسیدن به موفقیت می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین موسوی مسئول هیأت یامهدی واوان اسلامشهر با بیان اینکه سلسله نشست‌های ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) باید به صورت فصلی و با اولویت‌های مورد نظر جبهه انقلاب اسلامی دنبال شود، عنوان کرد: در این نشست‌ها چالش‌های مورد نظر جامعه و ارائه راهکارهای رفع این چالش‌ها با مشارکت مداحان و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی موجود مورد توجه قرار می‌گیرد.
رحمان نوازنی از مداحان کرج از مداحان جوان استان لرسان با اشاره به اینکه برخی از هیأت‌های مذهبی به تشکلات خاص جدای از تاثیرات اجتماعی و گرایش‌های مذهبی خاص شده است، عنوان کرد: اکنون با برخی هیأت‌هایی مواجه هستیم که در جذب جمعیت با مشکل روبرو هستند و باید در راستای اجتماعی کردن آن‌ها برنامه‌های ویژه را دنبال کنیم.
مهدی ترکاشوند از مداحان جوان استان لرستان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی برای مداحان توصیه‌های اخلاقی جامعی را مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: برخی هیأت‌ها و مداحان نسبت به موضوع‌هایی اختلاف نظر دارند که با نشست‌های هم‌اندیشی در سطح کشور می‌توان به نقطه مشترکی برسیم.
محسن عرب‌خالقی از شاعران اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه‌ مداحان می‌توانند از فرصت‌های مختلف از جمله مجالس ترحیم برای ارتباط با اقشار مختلف مردم استفاده کنند، عنوان کرد: این قشر برای تحقق اهداف مورد نظر جبهه انقلاب نباید فقط در میان هیأتی تاثیرگذار باشند بلکه باید در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه قشر خاکستری نیز جایگاه داشته باشند و در این راستا باید از زبان هنر به صورت ویژه استفاده کنند.
مهدی تدینی از مداحان جوان اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه مداحان باید با آمایش سرزمینی در حوزه آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند، عنوان کرد: انتقال تجربیات افراد در رفع این آسیب‌ها توسط مداحان می‌تواند موجب فراگیری راهکارهای پربازده شود.
مهدی دردتشتیان از مبلغانی دینی فعال در آمریکا طی سخنانی عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز دامن‌گیر ما شده این است که با توجه بیش از حد به فضای مجازی از تبلیغ چهره به چهره و فضاهای حقیقی خود غافل شده‌ایم درحالی‌که توجه به فضاهای حقیقی و مجازی هر دو باید در کنار یکدیگر مورد توجه قرار گیرد.
در پایان این نشست، سردار سعید قاسمی از یادگاران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هدایت بخشی از مردم جامعه در اختیار هیأتی‌ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نه فقط باید از ظرفیت‌های در اختیار به شیوه مطلوب استفاده کنیم بلکه باید با گسترش خدمات اجتماعی به دنبال توسعه ظرفیت‌ها و بسترهای ارتباطی خود با مردم باشیم.

نظرات


استانی
حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی: مردم عراق م...

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی: مردم عراق مشتاق خدمت به زائران ایرانی هستند

از فرماندهان جبهه مقاومت عراق گفت: مهم‌ترین موضوع ما اربعین است و ما نیز به دنبال این هستیم که بتوانیم زائران ایرانی را در اربعین داشته باشیم
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی: مسئولان دول...

حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی: مسئولان دولتی درخواست مردم برای حضور در اربعین عراق را جدی بگیرند

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: اکنون سفرهای بسیاری به کشورهای مختلف درحال انجام است اما متأسفانه نوبت زائران اربعین که می‌شود سفرها لغو می‌شود درحالی‌که یک جمعیت چندین میلیون نفری در ایران، خواستار حضور در اربعین عراق هستند.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
دکتر مشکینی: در حوزه مسائل خانواده باید...

دکتر مشکینی: در حوزه مسائل خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کنیم و انجام اقدامات غیر علمی تاثیر مناسب ندارد.

در حوزه خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کردکارشناس مسائل اجتماعی گفت: در حوزه مسائل خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کنیم و انجام اقدامات غیر علمی تاثیر مناسب ندارد.
17 مرداد، 1398

بدون همراهی مردم، اتفاقات حکومتی رقم زده...

بدون همراهی مردم، اتفاقات حکومتی رقم زده نخواهد شد

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با تأکید بر اینکه محوریت این همایش را متناسب با شرایط امروز جامعه، موضوع «هیأت، دولت، مردم» قرار دادیم تا بتوانیم به روابط و وظایف متقابل میان این سه بپردازیم‌.
24 تیر، 1400 | قم

به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر کنگره...

به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر کنگره فصلی شعر کوتاه (ویژهٔ قالب‌های دوبیتی و رباعی) برگزار می‌شود

طبق روال کنگره‌های مجازی، مهلت دریافت آثار قابل تمدید نیست.
30 آبان، 1396

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس...

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت که از محرم سال گذشته آغاز به کار کرده بود در تاریخ 25 اردیبهشت کار خورد را پایان می دهد. اختتامیه این سوگواره ها در شهر مقدس قم در عصر روز جمعه 25 اردیبهشت با تقدیر از هنرمندان برتر و هیأت هایشان برگزار می شود.
01 اردیبهشت، 1394

السلام علیک یا سید الکریم(علیه السلام)

السلام علیک یا سید الکریم(علیه السلام)

اهمیّت زیارت حضرت عبدالعظیم علیه السلام
31 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد