چاپ

مروری سریع بر محتوای دیجیتال بسـته معرفتی هیأت‌های کشور شعبان المعظم 1438، بهار 1396

. Posted in شعبانمروری سریع بر محتوای دیجیتال بسـته معرفتی هیأت‌های کشور
شعبان المعظم 1438، بهار 1396

تصویر نشانک عنوان  توضیحات دریافت(دانلود)

  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان سیدالشهدا علیه السلام در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی هیأت شما گردآوری و پیش‌کش شده است.
  اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا علیه السلام «کرامتنا الشهاده» به عنوان شعار مشترک هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور در محرم‌الحرام 1438 انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام عاشقان اباعبدالله علیه السلام در سراسر کشور دعوت می‌کنیم شما هم نشان‌نوشته ویژه محرم‌الحرام 1438 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و...) درج نمایید. (فایل با کیفیت این نشان‌نوشته در پایگاه اطلاع‌‌رسانی جامعه ایمانی مشعر موجود است.)
بخش ویژه مهدویت و انتظار #مدیر #مداح #سخنران
کتاب
کدام انتظار، انقلابی یا انحرافی؟!
سبک زندگی انقلابی

آیا امکان دارد گروهی یا فردی انتظار را به معنای مطلوب طبع خود تفسیر کنند و افکار عمومی را تحت تفسیرهای غلط خود قرار دهند؟ در نگاه اسلام ناب محمدی(ص)، انتظار یک عمل و نه یک حالت است؛ چرا که پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «برترین اعمال امت من، انتظار فرج است.» مبتنی بر این نگاه، انتظار فرج، آمادگی و تلاش برای اجرای احکام اسلام و همراهی با امام عصر(عج) است.

این کتاب با بازخوانی نگاه اسلام ناب، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به پدیده مهدویت و انتظار، خط و مرزهای آن را با جریان‌های انحرافی و اسلام آمریکایی تبیین کرده است. کتاب دو نمونه از این انحراف‌ها را ذیل محوریت دادن به نشانه‌های ظهور و بازخوانی مبانی فکری و عملی انجمن حجتیه بررسی و بخشی از نگاه ایجابی به انتظار را ذیل وظایف شیعیان کشورهای اسلامی‌ تبیین کرده است.

کتابچه
اعمال نیمه شعبان
با بررسی منابع مختلف ادعیه

امام خامنه‌ای: بزرگ‌ترین وظیفه منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی، اخلاقی، عملی و پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مؤمنین و همچنین برای پنجه درافکندن با زورگویان، خود را آماده کنند.

آنچه از ائمه معصومین به‌عنوان اعمال عبادی این شب ذکر شده، هر چند همگی جزء مستحبات است ولی با سفارش‌هایی که درباره آن‌ها شده، لزوم اهمیت به آن و عبادت و شب‌زنده‌داری در حد توان، فهمیده می‌شود. در متن پیش رو، بر آن شدیم تا اعمال عبادی نیمه شعبان را که از منابع دینی استخراج شده، به شیوه‌ای مرتب و گویا، ذکر نماییم تا در هیآت و مراسمات دینی به خصوص مراسمات احیای نیمه شعبان مورد استفاده متولیان مراسمات قرار گیرد. جدولی هم در انتهای متن تهیه شده تا در یک نگاه کلیت عبادات را نشان دهد و در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ گردد.

***
آیینه 17
کتب مهدوی
معرفی برترین کتب جامع مهدویت

در موضوع مهدویت کتب زیادی تا کنون به چاپ رسیده و هر کتابی سعی داشته تا گامی در جهت افزایش مهدی باوری و مهدی یاوری بردارد. اما تا به حال کدام کتب موفق‌تر بوده‌اند؟ درموضوع کلی مهدویت که زیر شاخه‌های زیادی دارد، سعی کردیم آن کتبی که به صورت کلی به مهدویت پرداخته‌اند را جدا کنیم و نظر کارشناسان امر را در این زمینه جویا شویم و همه این کتب را در کنار هم در چند صفحه منشور  گرد هم آوریم و اکنون حاصل کار پیش روی شماست

آفتاب 11
انتظار انقلابی
گزیده بیانات امام راحل و امام خامنه‌ای پیرامون ارتباط انقلاب اسلامی و حکومت مهدوی

 دشمنان این نهضت مبارک و شریف، همواره با ایجاد شبهات و سیاه نمایی های مختلف، که برخی از آنها رنگ و بوی دینی داشت، درصدد از بین بردن یا انحراف از خط اصیل انقلاب بودند. حتی برخی از دیدگاه‌ها که سرو صدای زیادی هم به پا نموده‌اند، معنای انتظار حضرت حجت را به نفع دیدگاه خود و بر ضد حکومت اسلامی و انقلاب اسلامی مصادره و گاهی عموم مردم را به چالش و انحراف کشیده‌اند. برای اطمینان از حقانیت انقلاب و ثبات قدم در جهت یاری انقلاب در فضای هیأت‌ها، نیاز داریم تا مجموعه سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری در موضوع انتظار حقیقی و انقلابی را، ببینیم، تأمل کنیم و نشر دهیم. برای جمع آوری این بیانات گهربار، از سایت‌های Khamenei.ir، Ghadeer.org، موسسه آرمانشهر مهدوی و راهنمایی‌های حاج حسین یکتا بهره بردیم و حاصل کار پیش روی شماست.

کتاب سخنرانی #سخنران
کتاب
تاظــهور
پژوهشی جامع پیرامون آموزه‌ها و مباحث مهدویت
در ادامه مسیر آموزش معارف مهدوی، بعد از دو جلد کتاب نگین آفرینش، لازم است که به کتابی رجوع کرد که سطح بالاتری از لحاظ علمی و معرفتی را داراست. تاظهور نوشته حجت الاسلام و المسلمين استاد نجم الدین طبسی به عنوان کتاب جامع مهدوی برای ارائه به هیأت‌ها در نظر گرفته شده است. در این کتاب سعی شده است برخی از روایات درباره شئون مختلف مسأله مهدویت مانند دلایل غیبت، اسامی امام مهدی (عج)، نهی از قیام قبل از ظهور ایشان، غیبت امام زمان، نرگس، وقوع قتل مقارن با ظهور، سفارت و نیابت خاصه امام زمان، یمانی کیست؟، پژوهشی پیرامون دجال، جزیره خضراء، زیارت ناحیه مقدسه و برخی از کتب نگاشته شده در باب غیبت و ظهور امام عصر مورد تجزیه و تحلیل سندی و دلالی قرار گیرد و برخی از شبهات و سئوالات در باب مهدویت مطرح و پاسخ مستدل آنها ارائه شود.

کتابچه فيش منبر
شهد سخن

خلوت و جلوت در اعتکاف
امروز که امر اعتکاف، در کشور ما مورد توجه عموم جامعه است و از اقشار مختلف علاقه‌مندانی را به سوی خود جذب کرده است، لازم است تا متولیان امر، برای هرچه بهتر برگزار شدن اعتکاف که مصداق یاری دین خداست، تلاش بی‌وقفه خود را به کار ببندند. در همین راستا مرکز رسیدگی به امور مساجد در راستای تحقق رسالت خویش، با هدف توانمندسازی و ایجاد فرصت بهره‌وری بیشتر از این فرصت ناب، اقدام به تهیه و تدوین مجموعه فیش‌های سخنرانی نموده است که مناسب زمان و مکان اعتکاف باشد. این مجموعه با احترام به ائمه محترم جماعات و مبلغان گران‌قدر، تقدیم می‌گردد تا در منبرها، حلقه‌های پرسش و پاسخ و دیگر فرصت‌های تبلیغی مورد استفاده قرار گیرد. ***
نقد فرقه ها  #مدیر #مداح #سخنران
فانوس 38
بازشناسی یک انحراف
بازشناسی جریان ع.ی در گفتگو با دوتن از کارشناسان فِرق

باور به مهدویت از گذشته تا به امروز در دین مبین اسلام، به عنوان باوری مستحکم وجود داشته است. در طول تاریخ افراد مختلفی بودند که در مواجهه با این باور اصیل و پرداختن به آن، دچار فریب دشمن یا خودخواهی درونی شدند و از طریق صحیح منحرف گردیدند.

نمونه بارز و خطرناک این جریان‌ها، جریان موسوم به علی یعقوبی است که توسط کارشناسان و افراد صاحب‌نظر بصورت دقیق بررسی شده است.

در این نوشتار که مصاحبه از آقایان حجّامی و مظاهری سیف است، به بررسی ماهیت کلی جریان‌های منحرف، به خصوص جریان منحرفِ علی یعقوبی پرداخته شده است.
دعا در هیات  #مدیر #مداح #سخنران
آفتاب 12
دعا، روح عبادت
گزیده‌ای از بیانات امام خامنه‌ای در باب شرایط و اهمیت دعا
امام خامنه‌ای در بیاناتی که در طول سال‌های گذشته داشتند، علیرغم وجود موضوعات متعدد سیاسی و اجتماعی و عقیدتی، قسمتی را به موضوع دعا و اهمیت و شرایط آن اختصاص داده‌اند و بعضاً دلیل پرداختن به این موضوع مهم را بیان می‌نمودند. موضوع دعا در هیأت همیشه مطرح بوده است و از برنامه‌های سازنده و اساسی در هیأت‌ها شمرده می‌شده است. با رجوع به بیانات مطرح شده در این منشور می‌توان طی مسیر هیأت در زمینه دعا را اصلاح و بازنگری نمود.
تربیت در هیأت #مدیر 
آیینه 18
برنا
معرفی نرم افزار مجموعه راهبردی و ارزشمند «برنا» برای کانون‌های تربیت محور

امام خامنه‌ای: هدف ملت ایران و هدف انقلاب اسلامی ، ایجاد یک تمدن نوین اسلامی است. برای ایجاد یک تمدن نوین دو عنصر اساسی لازم است: یکی تولید فکر و دیگری پرورش انسان.

به راستی برای این تمدن نوین اسلامی چه کسانی باید دست به کار شوند؟ در این مجموعه ارزشمند سیر حرکت یک کانون تربیتی، بایسته‌ها و شرایط و لوازم کار تربیتی اصولی را می‌توانیم ملاحظه کنیم. مجموعه‌ای کامل، که با پرداخت به جزئیات منحصر به فرد است.
فرقه  
راهنما 29
معرفی مراکز پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی
امروزه مجموعه‌های قدرتمندی در زمینه پاسخ شبهات و سؤالات عام و خاص دینی در کشور ما در حال فعالیت هستند و با خدمات و تکنیک‌های ارتباطی به روز می‌توانند پاسخگوی اقشار مختلف هیأتی‌ها باشند. هر کس با هر شیوه‌ای که راحت‌تر باشد با این مراکز مهم و معتبر تماس گرفته و پاسخ خود را آنی یا پس از چند ساعت دریافت خواهد کرد. شایسته است تا به دوستان هیأت خود این مراکز را معرفی کرده و گامی در جهت تقویت باورهای دینی داشته باشیم.
راهنما 32
معرفی موسسه علمی فرهنگی بهداشت معنوی

بهداشت معنوی یک اتاق عملیات برای مقابله با جریان‌های نوظهور است. یک پایگاه علمی و یک مؤسسه فرهنگی کامل که امتحان خود را به خوب پس داده است. کارنامه فعالیت‌های جهادی و قدرتمند این مؤسسه برای کنترل جریانات نوظهور و انحرافات مذهبی موجود است. هیأت‌های کشور لازم است تا در این زمینه خود را تقویت کنند و برای شروع کار چه جایی بهتر از این مؤسسه؟

راهنمای اردو و ایده #مدیر
راهنما 30
معرفی مجموعه‌های فرهنگی، خدماتی، اقامتی شهر مقدس قم
اگر در فکر برگزاری اردوی زیارتی شهر مقدس قم هستید، نگران نباشید. مراکز خدماتی و اقامتی و فرهنگی معتبری در قم وجود دارد که می‌تواند با هزینه مناسب پاسخگوی این نیاز هیأت‌ها باشد.
راهنما 31
معرفی باشگاه ایده پردازان مسجدی

باشگاه ایده‌پردازان مسجدی(بام)، ایده‌ای آشنا اما با چشم‌اندازی بزرگ است که می‌خواهد یک بار دیگر همان شور و شوق انقلابی را در جان مسجد به تماشا بنشیند و خانه اول و آخر هر جوان مؤمن انقلابی باشد. در این نقطه حساس زمانی هر جمعی از بچه‌هایی که دغدغه کار فرهنگی در بستر هیأت و مسجد دارند، لاجرم، ایده‌های تکراری را -که از جذابیت و استقبال کار می‌کاهد- کنار می‌گذارند و نیاز به ایده‌های جدید پیدا می‌کنند.

باشگاه ایده‌پردازان مسجدی یا به عبارت مختصر، "بام" همان جایی است که امروز، ایده‌های متنوع از نقاط مختلف کشور را جمع کرده و به امید خدا می‌تواند همان کمبودها را جبران کند
مجموعه پوسترهای مهدوی  #مدیر
سخن‌نگاشت | فضیلت ماه شعبان مجموعه پوسترهای مهدوی پایگاه اطلاع رسانی  Khamenei.ir   هم‌زمان با خجسته سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت صاحب‌الزّمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، برش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب درباره‌ مسئله‌ انتظار و مهدویت را در قالب سخن‌نگاشت منتشر نموده است که از لینک مقابل قابل دریافت و بعد هم  چاپ و تکثیر و بهره‌برداری است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید