چاپ

صفر 1438/ چهارمین بسته دیجیتالی ویژه پیاده روی اربعین

. Posted in صفر

مروری سریع بر محتوای چهارمین بسته دیجیتالی ویژه پیاده روی اربعین حسینی
اربعین 1438، پاییز 1395
تصویر نشانک عنوان  توضیحات دریافت(دانلود)

  لبیک یا امام با سلام و احترام
این بسته فرهنگی، نتیجه تلاش دوستان شما و محبان سیدالشهدا علیه السلام در اقصی نقاط ایران اسلامی است. این بسته به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری، فرهنگی و محتوایی هیأت شما گردآوری و پیش‌کش شده است.
  انی احامی ابدا عن دینی
«انی احامی ابدا عن دینی» به عنوان شعار مشترک هیأت‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سراسر کشور در ایام اربعین 1438 انتخاب شد. برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان تمام عاشقان اباعبدالله علیه السلام در سراسر کشور دعوت می‌کنیم شما هم نشان‌نوشته ویژه ایام اربعین 1438 را در گوشه فضاهای رسانه‌ای تحت مدیریت خود (اعم از پوستر، بنر، سایت، نشریه و...) درج نمایید. (فایل با کیفیت این نشان‌نوشته در پایگاه اطلاع‌‌رسانی جامعه ایمانی مشعر موجود است.)

بخش ویژه پیاده‌روی اربعین

کتاب

جاذبه حسینی

گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دو موضوع حضرت زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) و اربعین حسینی

مجموعه‌ی حاضر، رهنمودهای ارزشمند رهبر معظّم انقلاب از سال 1357 تا 1390 در دو موضوع «زینب کبری(سلام‌الله‌علیها)» و «اربعین» است که از کتاب «آفتاب در مصاف» استخراج گردیده است.

با عنایت به این که ایّام پایانی ماه صفر در لسان مقام عظمای ولایت به عنوان روزهای زینب کبری(سلام‌الله‌علیها) معرفی گردیده و از سوی دیگر این ایّام، مزیّن به مناسبت اربعین سیّدالشّهدا(علیه‌السّلام) است. ناگفته پیداست که بخش معظّمی از محتوای این دو موضوع ارتباط مفهومی صریح و کاملی با یکدیگر دارند، بنابراین تجمیع و ارائه آنها در یک مجموعه حائز اولویت بوده است.

کتاب حاضر در سه فصل «زینب کبری(سلام‌الله‌علیها)»، «اربعین» و «شرح فرازهایی از زیارت اربعین» و به شیوه‌ی سیر تاریخی تدوین گردیده است.

امید آنکه اثر حاضر و آثار مشابه، موجبات بهره‌مندی هرچه بیشتر و بهتر پیروان ولایت را از رهنمودهای آن مقام شامخ فراهم آورد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با کلیک بر روی لینک روبرو کلیک کرده و همچنین می‌توانند عدد 16 را به سامانه پیامکی 100020120 ارسال نمایند.
احکام سفر عتبات عالیات (ویژه کاروان های پیاده روی اربعین حسینی) کتاب

احکام سفر عتبات عالیات

ویژه کاروان‌های پیاده‌روی اربعین حسینی
کتاب احکام سفر عتبات عالیات (ویژه کاروان­های پیاده‌روی اربعین حسینی) با شیوه و نگاهی کاربردی و به جهت جلوگیری از هرگونه انحراف از سیره و خواسته امامان بزرگوار (علیهم السلام)، برای مطالعه و آموزش زائران محترم، تهیه و تنظیم شده است. این کتاب مطابق با فتاوای حضرات آیات خامنه‌ای، سیستانی و مکارم شیرازی است.

کتاب

فلیرحل معنا

اشعار و نوحه‌های اربعین

این کاروان امام عاشوراست که صدای قدم‌هایش در جاده تاریخ طنین‌انداز است. کاروانی که هزاران دل را با خود همراه کرده و به مقصد قبله‌گاه عشاق، قدم برمی‌دارد.

اگر گوش جان فرا دهی، هنوز این نوا به گوش می‌رسد:

مَـنْ كَانَ بَاذِلاً فِـينَا مُهْجَـتَهُ وَ مُوَطِّناً عَلَى لِقَاءِ الله نَفْسَهُ فَليَرحَل مَعَنَا

کتاب «فَليَرحَل مَعَنَا» مجموعه اشعار و نوحه‌های اربعین، آماده شده است برای هم‌دل و هم‌نوا شدن خیل آزادگان و دلدادگانی که برای پیوستن به دریای بی‌کران عشق و آزادگی خود را از هر جای جهان به جاده نجف - کربلا رسانده‌اند.
فانوس30
جذب حداکثری و دفع حداقلی در اربعین
کیفیت حضور هیأت‌های ایرانی در پیاده‌روی اربعین
یکی از آفات و آسیب‌های اربعین، سفر و فعالیت در منطقه‌ای است که هیچ شناختی از آداب و رسوم مردمانش نداریم. از آن بدتر، این است که فکر می‌کنیم همه رسوم و عقاید و دیدگاه‌های مردمِ عراق، همانند مردمِ شهرِ خودمان است. حجت‌الاسلام سید هاشم الحیدری، از علما و رهبران جبهه مقاومتِ عراق، قدم‌رنجه کردند و در نشست ملی هیأت‌های فعال در عرصه اربعین، نکات مهمی را درباره شناخت عراق و نحوه ارتباط‌گیری با مردم عراق، متذکر شدند. سی‌مین فانوس با «جذب حداکثری و دفع حداقلی در اربعین» روشن شده است.
فانوس31
نقش طلایی هیأت در اربعین
درنگی در جایگاه بی‌بدیل اردو و اربعین
در ارتقای هیأت
«هیأت‌ها نباید زیارت اربعین را ذوقی تلقی کنند؛ باید احساس وظیفه کرده، به این نکته توجه کنند که اساساً هر هیأتی باید دارای یک بخش عملیات میدانی باشد...»
حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با نگاه راقّی که به دو مقوله «هیأت» و «اربعین» دارند، در این منشور روابط متقابل این دو را به خوبی تبیین کرده‌اند. هم پیاده‌رویِ اربعین را در نظام و برنامه‌های هیأت، جایگاه‌یابی کرده‌اند؛ هم نقشِ بی‌بدیل هیأت را در پیاده‌روی اربعین تشریح کرده‌اند.
فانوس32
رزمایش اربعین، آمادگی برای ظهور
تکرار عملیات راهیان نور در عملیات اربعین
پیاده‌روی بیست میلیونیِ اربعین، حقیقتاً رزمایش و مانوری بزرگ، و اعلام آمادگی عمومی برای ظهور حضرت صاحب‌الزمان عجل الله تعالی فرجه است. این رزمایش مردمی، بدون سازماندهی و هدف‌گذاری، ابتر خواهد بود. نظام تربیتی هیأت با کمک اربعین و ظرفیت‌های بی‌نظیرش می‌تواند رشد عجیب و بی‌مانندی کند. در این منشور، گفتارِ حاج حسین یکتا در همین موضوع که در نخستین نشست ملی هیأت‌های فعال در عرصه اربعین ارائه شده، تقدیم می‌گردد.
فانوس33
مانور بزرگ اربعین
راهبردهای عملیاتی پیاده‌روی اربعین
در نخستین نشست ملی هیأت‌های فعال در عرصه پیاده‌روی اربعین، یا به قول حاج سعید قاسمی «جمع فرمانده گردان‌های عملیاتی اربعین» پای سخنان مردی نشستیم که به قول شهید آوینی «پرورده میدان رزم و جهاد فی سبیل‌اللَّه است» و «مظهر همان روحی است که حزب‌اللَّه را از انسان‌های دیگر جدا می‌کند».
در این منشور متن سخنان آقا سعید در این نشست تقدیم می‌شود، که پای کالک عملیاتی اربعین آمده و با تبیین نقاط ضعف و قوت، و فرصت‌ها و تهدیدهای ابعین، به تبیین مانیفست یا راهبردهای عملیاتی اربعین می‌پردازد.

یک تجربه مانا2

تجربه‌های کاربری برای اعزام کاروان

پیاده روی اربعین

هیأت‌ها این سال‌ها از محرم یک برنامه را هم به موازات کارهای هیأت جلو می‌برند: برنامه‌ریزی برای اعزام کاروان پیاده روی از نجف تا کربلا در اربعین حسینی. تبلیغ و کارهای ثبت‌نام در همان روزهای برگزاری برنامه در دهه اول انجام می‌شود و هماهنگی‌ها و جلسات از همان‌موقع کلید می‌خورد. تب‌وتاب کربلا رفتن بین بچه‌ها می‌افتد و حاجت خیلی‌ها در عزاداری محرم می‌شود زیارت اربعین...

مراحل تشکیل و اعزام کاروان پیاده‌روی اربعین که حاصل تجربه چند ساله در اعزام کاروان پیاده‌روی اربعین است، در نشریه یک تجربه مانا2 آمده‌است.

مجموعه بروشور، کلیپ و مستند

پیاده روی اربعین 

فیلم ها، عکس ها و کتاب ها، همگی از توصیف عظمت این معجزه و شور اربعین عاجزند. پیاده روی اربعین را باید دید، باید قدم زد، باید زندگی کرد...

در این لوح فشرده، مجموعه بروشور، کلیپ و مستند پیاده‌روی اربعین مجموعه‌های مختلف جهت فضاسازی هیآت گردآوری شده‌است.

نذر ماندگار6

مجموعه عکس نمایشگاهی

پیاده روی اربعین
در این لوح فشرده، منتخبی از عکس‌های هنرمند مخلص، برادر احسان باقری(مسئول خانه عکاسان حوزه هنری) و دوستانشان آقایان علی حیاتی، بیاتانی، کرمی و خانم آخوندان که در طی سال های 89 تا 92 گرفته شده است. انتخاب عکس ها از بین بیش از هزار عکس توسط استاد نجابتی صورت گرفته و سپس بصورت مجموعه نمایشگاهی تنظیم شده است. جملات زیبا و پر مفهومی از بزرگانی چون حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(حفظه الله)، آیت الله بهجت و همچنین استاد پناهیان زینت بخش این مجموعه است.

 
لوح فشرده
نرم‌افزار جامع محتوایی
اولین همایش ملی هیأت‌های فعال
در عرصه اربعین
21 و 22 مهرماه 1395
پیاده‌روی اربعین یک فرصت طلایی برای تبلیغ اسلام ناب و معرفی اباعبداللهg به همۀ اهل عالم است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شویم. حال به جهت بهره‌گیری از ظرفیت عظیم اربعین برای اهداف والای انقلاب اسلامی با تکیه بر توانمندی‌های هیأت‌ها و  اطلاع‌رسانی دقیق از وضعیت پیاده‌روی اربعین، «اولین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین» برگزار گردید. در این همایش دو روزه که مدیران 200 هیأت فعال در عرصه اربعین از سراسر کشور حضور داشتند، میهمانان ضمن بهره‌مندی از  مباحث مختلف که توسط اساتید و صاحب‌نظران برتر مطرح گردید، به بیان دیدگاه و نظرات خود پیرامون موضوع اربعین پرداختند.  حجج اسلام آقا‌تهرانی، پناهیان، هاشم‌الحیدری، صالحی، کاشانی، میرمحمدیان و حاج سعید قاسمی، حاج حسین يکتا، سردار احمدیان، حاج مهدی رسولی و... از سخنرانان این همایش بودند.  برگزاری نمایشگاه تخصصی اربعین، برپایی موکب شباب الامام الخمینی(ره)،  اهدای بسته‌های فرهنگی، بیانیه هیأت‌های فعال در عرصه اربعین و ... از حاشيه‌های اولین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین بود. این نرم‌افزار گزارشی است از آنچه در این همایش گذشت... ***
لوح‌های فشرده نذرماندگار 18و19
مجله ویدئویی هیأت
مجموعه کلیپ و مستند ویژه محرم
و پیاده‌روی اربعین
امروزه تولید مستند و کلیپ و نیز پخش و اکران آن در حاشیه برنامه هیأت‌ها، بخشی جدی از فضاسازی و فعالیت‌های فرهنگی را به خود اختصاص داده است. برنامه‌هایی مانند پخش کلیپ در انتهای هیأت، غرفه‌های جانبی هیأت، ایستگاه‌های صلواتی، اردوهای زیارتی و... از جمله آن است.
این امر که گاه کارکردهای ویژه فرهنگی، هنری و سیاسی به همراه دارد، نیازمند تولید و تأمین محتوایی مناسب است که هم به لحاظ قالب و محتوا بتواند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند و هم خلأ ناشی از عدم دسترسی به آرشیو تصویری را جبران کند.
«مجله ویدئویی هیأت» گامی است در جهت تحقق اهداف فوق که تولیدات مراکز فرهنگی و انقلابی را آماده و به شبکه هیأت‌ها عرضه می‌نماید. بدیهی است غنی‌سازی شماره‌‍‌های این نشریه همواره نیازمند یاری شما خواهد بود.
مجموعه حاضر که در قالب نخستین و دومین شماره مجله ویدئویی هیأت حضورتان تقدیم می‌شود با همکاری صمیمانه شبکه مستند و سازمان رسانه‌ای اوج جهت استفاده در بخش‌های مرتبط با هیأت‌ها تهیه شده است.
  لوح‌‌ فشرده نذرماندگار 21
الاربعین الامام الحسین
مجموعه آثار گرافیکی
موکب الامام الرضا علیه السلام
ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین حسینی خراسان رضوی، با توجه به جایگاه راهبردی و بین‌المللی و ظرفیت بی‌نظیر راهپیمایی میلیونی و جهانی اربعین، در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله) به عنوان تجربه‌ای جدید و ماندگار با برنامه‌ریزی هدفمند با رویکرد فرهنگی و خدماتی در اربعین سال 94 حضور پیدا کرد.
مجموعه حاضر منتخبی از تولیدات گرافیکی این ستاد مردمی تحت عنوان موکب الامام الرضا است که در قالب «نذر ماندگار21» حضور شما تقدیم می‌شود.
  لوح فشرده نذرماندگار 22
مجموعه طرح، عکس، نرم‌افزار و نشریات پیاده‌روی اربعین
لوح فشرده «نذرماندگار22» حاوی محصولات و محتواهای دیجیتال فاخر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در موضوع اربعین است که تحت عنوان مجموعه طرح، عکس، نرم‌افزار و نشریات پیاده‌روی اربعین تقدیم می‌شود. این مجموعه توسط سازمان فضای مجازی سراج و سازمان بسیج مستضعفین شهرداری تهران تهیه شده است. ---
  لوح فشرده
همنوا با کاروان
گزیده نواهای اربعین حسینی
و محرم الحرام1394
لوح فشرده «هم‌نوا با کاروان» گلچيني است از مداحي ستايشگران گرامي اهل‌بيتb، که تلاش شده است در آن آثاري مناسب با حال و هواي کاروان‌هاي زيارت اربعين گردآوري شود13در تهيه اين مجموعه صوتي به صحت شعر، سلامتِ سبک، کيفيت اجرا، صدابرداري مناسب و... توجه شده است. این لوح فشرده جهت پخش در خودروهای شخصی، اتوبوس‌ها، غرفه‌های جانبی هیأت، دسته‌های عزاداری و موکب‌های مسیر پیاده‌روی اربعین تهیه شده است. امید است مدیران محترم هیأت با تکثیر و توزیع این لوح فشرده در میان اقشار مختلف مردم، زمینه فراگیر شدن هرچه بیشتر شعائر حسینی را فراهم آورند. نواهای اربعینی

  نقشه پیاده روی اربعین در این مجموعه نقشه های مورد نیاز در راهپیمایی عظیم اربعین گردآوری شده است. از جمله نقشه های این بخش نقشه هایی از مهران و چزابه تا نجف، مسیر پیاده روی اربعین، مناطق مختلف کربلا و کاظمین است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید