چاپ

فاطمیه 1437/ پنجمین بسته دیجیتالی ارتقای محتوای هیات

. Posted in فاطمیه

بسم  الله الرحمن الرحیم

زندگی فاطمه‌ی زهرا سلام الله علیها، از جهت جهاد و مبارزه و تلاش و کار انقلابی و صبر انقلابی و درس و فراگیری و آموزش به این و آن و سخنرانی و دفاع از نبوّت و امامت و نظام اسلامی، دریای پهناوری از تلاش و مبارزه و کار و در نهایت هم شهادت است.

امام خامنه‌ای | 1368/10/26 - در دیدار جمعی از زنان کشور

   


هم‌زمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه سال 1437، پنجمین بسته پيشنهادی ارتقای محتوای هیأت، به صورت دیجیتالی ارائه می‌شود. این بسته به همت دوستان شما و خادمین سیدالشهدا علیه السلام در جامعه ایمانی مشعر، با هدف تهیه بخشی از خوراک فکری و محتوایی هیأت‌ها تقديم شده است. پیش از این نيز ضمن ارسال بسته فیزیکی برای مدیران، سخنرانان و ستایشگران هیأت‌های در سراسر کشور، بسته دیجیتالی روی سایت قرار می‌گرفت.
متأسفانه در ایام فاطمیه امسال، توفیق ارسال بسته فیزیکی را نداشتیم، اما «آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید». از اين‌رو محتواهای برگزیده‌ای که توسط کارشناسان و اساتيد به تاييد رسيده است، ضمن معرفی اجمالی ارائه شده‌اند و همچنين مجموعه فایل‌های تولیدی،‌ اعم از منشورات و لوح‌های فشرده قابل دريافت است.
در اين بين ميی‌توان به کتاب آینه بی‌غبار (منتخب مراثی فاطمی هفت شاعر ولایی) اشاره کرد که به طور ويژه و با همت جامعه ایمانی مشعر، تولید و ارائه شده است.
محورهايی که در این بسته به آن توجه شده و مورد رصد و کارشناسی قرار گرفته است، علاوه بر موضوعات مرتبط با فاطمیه، همچون محتوای معرفتی، مقتل، فیش منبر و شعر فاطمی؛ موضوعاتی چون استکبارستیزی، وحدت اسلامی، شبکه‌سازی، عفاف و حجاب، راهیان نور، دشمن‌شناسی، بصیرتی و امام خمینی(ره) را نیز شامل می‌شود.
امیدواریم که مورد رضایت حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و مادرشان حضرت زهرا سلام الله علیها قرار گیرد و مقبول طبع شما عزيزان باشد.

مروری سریع بر محتوای بسته پیشنهادی ارتقای توانمندی سخنرانان، ستایشگران و مدیران هیآت

فاطمیه 1437/زمستان 1394

موضوع و محور یکم: معرفتی فاطمی | مخاطب: #سخنران #ستایشگر
تصویر نشانک عنوان توضیح مشاهده | دریافت

کتاب فاطمه الزهرا سلام الله علیها سرور دل پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم

این کتاب از میان کتاب‌های موجود در مورد زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان برترین کتاب محتوایی برای فاطمیه 1437 انتخاب شده است. اصل این کتاب با عنوان «فاطمه الزهرا بهجت قلب المصطفی» به زبان عربی به رشته به رشته تحریر درآمده است. این کتاب در 40 فصل زوایای پنهان زندگی فاطمه زهرا سلام الله علیها را بررسی می‌کند. در این کتاب پیرامون مناقب حضرت زهرا سلام الله علیها شامل اخلاص و عبادت حضرت، تسبیحات و نماز حضرت،  احادیث و کلمات حضرت که از طریق شیعه و سنی رسیده است، مطالبی جالب و خواندنی آمده است. در فصل پایانی این کتاب حدود 260 کتاب پیرامون شخصیت عظیم حضرت فاطمه سلام الله علیها که به زبان‌های فارسی یا عربی نوشته شده‌اند معرفی شده است.

جُنه العاصمه

در تاریخ ولادت و حالات حضرت فاطمه سلام الله علیها

این کتاب با رویکرد روایی نوشته شده است. در سراسر این کتاب احادیث و روایات فراوانی از معصومین مشاهده می‌شود. زیرا که نویسنده از روایات متعددی در مباحث خود بهره برده و همچنین از متن عربی آن در کتاب غفلت نکرده و در پاره‌ای از موارد توضیح لازم درباره حدیث را نیز بیان کرده است. در این کتاب به مباحثی همچون ولایت حضرت، افضلیت ایشان از همه زن‌های جهان، علم حضرت زهرا و برخی از فضائل و مناقب آن حضرت نیز پرداخته است. ***
سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها  یکی از بهترین دسته‌بندی‌های محورهای پژوهشی مربوط به سیره اخلاقی معصومان، تقسیم ویژگی‌های اخلاقی معصوم به سه حیطه حیات فردی، حیات خانوادگی و حیات اجتماعی است. هر یک از این سه حیطه، خود مشتمل بر محورهای جزیی‌اند. بدین‌جهت کتاب حاضر در قالب سه بخش یاد شده عرضه شده است. این نوشتار در پی تبیین سیره، یعنی رفتارهای اخلاقی ایشان است و بیان سخنان و گفتارهای آن حضرت، هدف اصلی این کتاب نیست؛ هرچند برای تبیین هرچه بهتر سیره آن حضرت، از سخنان ایشان نیز غافل نشده است. این کتاب دومین مجموعه از سیره اخلاقی معصومین است که پیش از این «سیره اخلاقی پیامبر اعظم» از این نویسنده منتشر شده است.

تحلیل حوادث ناگوار زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها

بررسی تاریخ سیاسی 75 روز پس از وفات پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم

حجت الاسلام والمسلمین واضحی در توضیح این کتاب چنین مرقوم فرموده‌اند:

این کتاب در پی بررسی و تحلیل حوادث به‌وجود آمده از زمان شهادت نبی اعظم صلی الله علیه و آله و سلم تا زمان شهادت صدیقه اطهر سلام الله علیها است که چه علل و عواملی باعث گردید اهل‌بیت علیهم‌السلام مخصوصا امیرالمؤمنین و صدیقه کبری سلام الله علیها در حالیکه در زمان حیات پیامبر خدا در نهایت احترام و محبوبیت در جامعه نبوی و مدینه قرار داشتند، بعد از شهادت پیامبر آنقدر از احترام و محبوبیت آنها کاسته شد، بطوریکه بزرگترین اهانت‌ها، بی‌حرمتی‌ها، توهین‌ها و ظلم‌ها نسبت به ایشان به ویژه یگانه دردانه رسول خدا فاطمه زهرا صورت گرفت و به واسطه همین بی‌حرمتی‌ها و ظلم‌ها دختر پیامبر مورد ضرب و شتم قرار گرفت، پهلویش شکسته شد، فرزندش سقط شد، از همسرش به اجبار بیعت گرفته شد و در نهایت خودش در اوج مظلومیت به شهادت رسید. با این‌حال هیچ اعتراض و صدایی از جامعه مدینه، اعم از خواص و عوام بلند نشد و فاطمه زهرا شبانه و غریبانه دفن شد. در این نوشتار، مؤلف محترم این علل و عوامل را مورد شناسایی و بررسی قرار داده است که مخصوصا با توجه به شرایط کنونی جامعه، طرح چنین موضوعاتی باعث تنویر افکار عمومی می‌گردد.
***
فاطمه الزهرا سلام الله اهداف، مواضع و دستاوردها 

سخن گفتن از یگانه بانوی اسلام، بحث تازه‌ای نیست. تاکنون نویسندگان و محققان زیادی پیرامون سیره ایشان آثاری را ارائه کرده‌اند، اما امتیاز کتاب ارزشمند «الزهرا سلام الله علیها اهداف، مواقف و نتایج» به این است که نویسنده فرزانه آن تلاش کرده تا به ابعاد جدیدی از شخصیت برجسته حضرت زهرا سلام الله علیها علت توجه ویژه اسلام، به مظلومیت و پاره‌ای از روایات نامعتبر در شأن وی اشاره نماید. این کتاب دربردارنده سخنرانی‌های ارزشمند مجاهد شهید، آیت الله سید محمد باقر حکیم در مناسبت‌های مختلف است که با تلاش مرتضی نعیم الموسوی تدوین و تنظیم شده و در سال 2006م برابر با 1385ه.ش از سوی مؤسسه تراث الشهید الحکیم به صورت کتاب چاپ گشت.

موضوع و محور دوم: مقتل فاطمی | مخاطب: #سخنران #ستایشگر    
مقتل مقرم

این کتاب شرح مختصری است از زندگانی کوتاه و پر از رنج و سختی یگانه دخت گرانقدر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، که قدرش را نشناختند و حقش را غصب کردند. سرگذشتی تأسف‌بار و مملؤ از غم و اندوه؛ تا منتقم خونش از راه فرا رسد. نویسنده، کتاب خویش را در 14 فصل تدوین کرده که با ذکری از زندگانی حضرت خدیجه سلام الله علیها مادر فاطمه زهرا سلام الله علیها، کتاب خود را آغاز کرده و ضمن ولادت زهرای مرضیه به شرح کوتاهی از نام‌ها و القاب ایشان پرداخته است. از جمله مباحث دیگری که در این کتاب بدان پرداخته شده، عبارتند از: ازدواج حضرتش با امیرالمؤمنین، حدیث کساء، تفسیر آیه تطهیر، ماجراهای بعد از ثقیفه، درباره فدک، خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها

موضوع و محور سوم: احکام ویژه فاطمیه | مخاطب: #سخنرانان
احکام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعی آنان

کتاب احکام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعی آنان بر اساس فتاوای مراجع بزرگ تقلید از جمله امام خمینی(ره)، امام خامنه‌ای، آیت الله سیستانی، آیت الله صافی گلپایگانی و مرحوم آیت الله بهجت تهیه و تنظیم شده است. این کتاب الکترونیک با شیوه ای منظم و روشمند و مطابق با فتاوای چند تن از مراجع بزرگ، احکام مناسبات اجتماعی و روابط زن و مرد در جامعه و حدود آن را تبیین می کند.

موضوع و محور چهارم: فیش منبر فاطمی | مخاطب: #سخنران

کوثر عشق

نمونه فیش سخنرانی ویژه ایام فاطمیه

این کتاب مجموعه فیش منبر برای پنج شب فاطمیه است که با مدل خطابه آماده شده است و به موضوعات ولایت‌مداری حضرت زهرا سلام الله علیها استقامت تاریخی حضرت، نقش تاریخی حضرت در ثبات جامعه اسلامی، هدایت‌گری حضرت و بصیرت‌دهی حضرت پرداخته است.

سوژه‌های سخن 5

ویژه ایام فاطمیه

کاری از: معاونت پژوهش مؤسسه روایت سیره شهدا | ناشر: مؤسسه روایت سیره شهدا

80 صفحه رقعی

موضوع و محور پنجم: شعر و نوحه فاطمی | مخاطب: #ستایشگر

آیینه بی‌غبار

منتخب مراثی فاطمی هفت شاعر ولایی

اثر حاضر، دومین مجموعه گزینش، تحلیل و نقد  بخشی از اشعار هفت شاعر پیش‌کسوت ولایی‌سُراست که با هدف توانمندسازی ذاکران و مرثیه‌خوانان اهل معرفت و شناخت جهت انتخاب شعر خوب، استوار و سالم، تأثیرگذار و روشن‌گرانه، است. گفتنی است در گزینش اشعار، دو هدف «معرفی شاعران پیش‌کسوت و برجسته‌سازی اشعار فاطمی ارزشمند ایشان» و «تأکید بر این نکته که شعر خوب، کهنه نمی‌شود» دنبال شده است. در این کتاب به موضوعات زير پرداخته شده است: تعریف مرثیه، تاریخچۀ مرثیه از آغاز تاکنون و نقد آن، انواع مرثیه و معرفی مراثی مذهبی، نکاتی درباره مراثی مذهبی و نکاتی دربارۀ زبان حال و حدود آن.

موضوع و محور ششم: استکبارستیزی | مخاطب: #سخنران #ستایشگر #مدیر
 نشریه حلقه وصل شماره 31 حلقه وصل در این شماره به موضوع «استکبار و استکبارستیزی» از ابعاد و زوایای مختلف پرداخته شده است. «ذغال سنگ، افزایش فشار تحریم ها، الماس»، «استکبارستیزی، مبارزه ای تمام ناشدنی»، «ما کجا و مبارزه با استکبار کجا؟»، «قرائت تکنوکراتیک، آرمان را به پای واقعیت ذبح می‌کند!»، «عصای ولایت، سحر مستکبران را خواهد بلعید»، «استکبار نرم، لباس خودی ها را می پوشد»، «نذری هایی که خوردنی نیستند»، «به جای موبایل قرآن در جیب هایمان بود»، «الجزیره، چطور الجزیره شد؟»، «تحریک غریزه مادی و جنسی افراد برای فروش محصول!» و «از خرید شما متشکریم» از جمله عناوین مهم این شماره هستند. باز کردن این مساله که چرا باید همواره به شکلی صحیح به موضوع مستکبر و استکبارستیزی پرداخت و با مستکبرین داخلی و خارجی چگونه باید مبارزه یا تعامل کرد شاکله اصلی سرویس اصلی شماره 31 مجله حلقه وصل، یعنی «حلقه اول»را دربرمی گیرد. برای دریافت و اشتراک این نشریه با شماره تلفن ۵و۷۷۶۵۵۱۳۴ تماس بگیرید.

ماهنامه جریان امروز شماره 7

ویژه‌نامه استکبارستیزی

ماهنامه «جریان امروز؛ ویژه فعالان انقلاب اسلامی» به مدیر مسؤولی صادق حسین‌زاده ملکی از سوی مؤسسه خدمات مشاوره‌ای جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی منتشر شده است.

موضوع و محور هفتم: وحدت اسلامی | مخاطب: #سخنران #ستایشگر #مدیر

آب را گل نکنیم

به همراه کتاب صوتی

این کتاب که به کوشش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت مهدی - مشهد- به چاپ رسیده است. دارای چهار فصل است؛ به نام‌های: تبرّی، یکی از اعتقادات شیعه؛ نکاتی، در باب تبرّی؛ روایت نهم ربیع معروف به رفع القلم و تامّلی در باب وحدت اسلامی. نویسندگان کتاب، معتقدند: در عین اینکه ما معتقد به مذهب شیعه هستیم و به آن افتخار می‌کنیم و اعتقادات مذهب شیعه را کاملا و بی کم و کاست قبول داریم. اما در صحنه عمل، باید همانند امامان خود عمل کنیم. یعنی وحدت عملی و نه اعتقادی.

 وحدت اسلامی واقعیت‌ها و توهم‌ها

كتاب وحدت اسلامي واقعيت‌ها و توهم‌ها اولين اثر انتشار يافته از مجموعه سلسله گفتارهاي استاد حجت الاسلام و المسلمين محمد جواد نظافت يزدي است كه با همت معاونت پژوهش مدارس علميه حضرت مهدي (عليه السلام)، توسط انتشارات امام مهربان به زيور طبع آراسته شده است. اين كتاب در چهار فصل مباني وحدت، بررسي سيره معصومين، اصول اساسي در تعامل با برادران اهل سنت و ملاحظاتي پيرامون وحدت تنظيم شده است. در پايان كتاب در بخش فهرست ها 71 آيه شريفه و 110 روايت به عنوان مستندات استفاده شده در اين كتاب آورده شده است و نام 19 منبع ديني به عنوان منابع كتاب ذكر شده است.

  نشریه تشیع ناب  سرمقاله شماره اول تشیع ناب با عنوان «روحانیت اصیل قامتی ایستاده در باد» به تبیین ویژگی‌های روحانیت اصیل و تلاش استعمار برای نفوذ در حوزه های علمیه و ساختن نسخه‌های بدلی برای مقابله با روحانیت اصیل می‌پردازد. سردبیر نشریه معتقد است: «طرفداری از نظریه «اتحاد اسلامی» ايجاب نمی‌كند كه در گفتن حقايق كوتاهی شود. آنچه نبايد صورت گيرد كارهایی است كه احساسات و تعصبات و كينه‏های مخالف را برمی‌انگیزد، اما بحث علمی سروکارش باعقل و منطق است نه عواطف و احساسات. «تشیع ناب» هرگز مايل نيست موضوع اساسی خلافت و امامت را طبق معمول وسيله سرگرمی قرار دهد و هرگز هم حاضر نيست از طرح محققانه‏ و عالمانة آن چشم بپوشد و طرح عالمانه و محققانه و منصفانة آن‌را با حمايت از نظریه «اتحاد اسلامی» منافی و مغاير نمی‏داند». در این شماره از نشریه، آثار و گفتارهایی از آیت الله وحید خراسانی، آیت الله محسن اراکی، شیخ احمد الزین، آیت الله سیدعباس خاتم، آیت الله صالحی خوانساری، آیت الله جاودان و استاد عبدالوهاب حسین منتشر شده است. همچنین گفتگویی اختصاصی با شیخ معتوق، دبیرکل ائتلاف ملی اسلامی کویت و همچنین پرونده ویژه با عنوان فاطمه سلام الله علیها محور وحدت، منتشر شده است.
 لوح فشرده کارگاه وحدت

فراخوان کشوری پوستر حبل الله، به همت نهضت مردمی پوسترانقلاب و کانون هنر شیعی، به میزبانی مسجد مقدس جمکران و با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران، یادمان فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه و اتحادیه بین‌المللی امت واحده منتشر و کارگاه کشوری آن با حضور اساتید گرافیک و صاحب‌نظران حوزه وحدت از ٢۴ تا ٢٧ آذر ماه در مسجد جمکران برگزار شد. همچنین پیش از این آثار این فراخوان ضمن توزیع در فضاهای مجازی و بارگذاری در سایت نهضت، در شهرهای تهران، مشهد و قم اکران شهری شده است.

موضوع و محور هشتم: امام خمینی (ره) (اصول و تحریفات) | مخاطب: #سخنران #ستایشگر #مدیر

جدال دو اسلام

گزیده جلد بیست و یکم صحیفه امام خمینی(ره)

اولین و اصلی ترین نقطه در مبانی امام و نظرات امام، مسئله «اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله» است؛ یعنی اسلام ظلم ستیز، اسلام عدالت خواه، اسلام مجاهد، اسلام طرفدار محرومان، اسلام مدافع حقوق پا برهنگان و رنجدیدگان و مستضعفان. در مقابل این اسلام، امام اصطلاح «اسلام آمریکایی» را در فرهنگ سیاسی ما وارد کرد. «اسلام آمریکایی» یعنی اسلام تشریفاتی، اسلام بی تفاوت در مقابل ظلم، در مقابل زیاده خواهی، اسلام بی تفاوت در مقابل دست اندازی به حقوق مظلومان، اسلام کمک به زورگویان، اسلام کمک به اقویا، اسلامی که با همه اینها می سازد. این اسلام را امام نامگذاری کرد: «اسلام آمریکایی». رهبر معظم انقلاب
این کتاب خلاصه ای از جلد بیست و یکم صحیفه امام خمینی رحمه الله با موضوع جدال اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و اسلام آمریکایی می باشد. همچنین در فصل اول این کتاب گفتارهایی از وحید جلیلی در تقابل اسلام ناب با اسلام آمریکایی در گفتمان حضرت امام(ره) آمده است.

تفسیر آفتاب (دوره پنج جلدی) در این مجموعه تلاش شده علاوه بر حفظ روند تاریخ زندگی، مبارزات امام خمینی(ره)، سیر تکوین انقلاب اسلامی و اندیشه سیاسی - اجتماعی ایشان نیز بصورت منسجم ارائه گرد؛ لذا علاوه بر مطالب صحیفه امام به دیگر آثار سیاسی اجتماعی ایشان که در شناخت اندیشه آن بزرگوار نقش بسزایی دارند نیز اشاره شده است که از آن جمله می‌توان به کتاب‌های «کشف الاسرار»، «تحریرالوسیله» و «ولایت فقیه» اشاره نمود.
موضوع و محور نهم: شبکه سازی | مخاطب: #مدیر

برنامه ریزی فعالیت‌های فرهنگی در تشکل‌ها

تبیین جایگاه مهم و رفیع تشکل‌های فرهنگی و تأثیرات مثبتی که در جامعه ایجاد می‌کنند و نیز ارتقاء کیفیت تأثیرگذاری و افزایش بهره‌وری آن‌ها امری ضروری تلقی می‌گردد. این کتاب در راستای آشنایی با تشکل‌های فرهنگی و توجه بیشتر به برنامه‌ریزی دقیق‌تر در فعالیت‌ها و برنامه‌های آن‌ها تدوین گردیده است.

شبکه سازی اجتماعی با نگاهی به دنیای مجازی

در این کتاب که برای فعالان فضاهای تشکیلاتی نگاشته شده است، تلاش کرده‌ایم با بیان نمونه‌هایی از کارهای تشکیلاتی در اسلام، ضرورت شبکه‌سازی در تشکل‌ها و مفهوم شبکه را بررسی کنیم. در بخش‌هایی از کتاب نیز، به تاریخچه‌ی شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی مختلفی نظیر احزاب و NGOها پرداخته‌ایم که در نهایت، به ضرورت شبکه‌های اجتماعی در دنیای حاضر می‌انجامد.

موضوع و محور دهم: عفاف و حجاب | مخاطب: #سخنران #ستایشگر #مدیر
حجاب در آیات و روایات

این اثر نقدی بر کتاب حجاب شرعی در عصر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نوشته امیرحسین ترکاشوند است و در آن سعی شده است تا با نقد صحیح آنچه در آن کتاب مطرح شده است، خواننده را بر آن دارد تا با مراجعه به منابع متقن و بی غرض، علاوه بر فهم درست از جایگاه حجاب در اسلام، به بی اساس بودن این شبهات پاسخ دهد. حجت الاسلام دکتر حسین سوزنچی، استاد حوزه و دانشگاه در این اثر در دو بخش کلی «نقد و بررسی محتوای کتاب» و «بررسی نمونه هایی از ادعاها و استدلال های کتاب» کتاب «حجاب شرعی در عصر پیامبر» را نقد کرده و در بخش پایانی به بررسی «دیدگاه فقها در مورد حجاب شرعی» پرداخته و تلاش کرده است با تحلیلی عالمانه و تحقیقی تاریخی در متون اصیل اسلامی، نگاه دین اسلام به حجاب زنان در عرصه جامعه را بیان کند.

صحیفه 19

سبک زندگی 2

سبک زندگی دینی

ســبک زندگی یکی از موضوعات اساسی برای تشکیل هرتمدنی می باشد. این موضوع توسط جامعه شناسان و مســئولان هرجامعه همیشه مورد بحث قرار دارد. رهبر معظم انقلاب در سفر خود به خراسان شمالی به ذکر اهمیت این موضوع پرداختند و این موضوع را مقدمه ای برای تشکیل تمدن اسلامی خواندند. در همین رابطه حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی در همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور دعوت شدند تا به بیان نکات مهمی در رابطه با سبک زندگی اسلامی بپردازند و رسالت هیأت های کشور را در این موضوع بیان کنند. متن کامل سخنرانی ایشان در ادامه این منشور آمده است.

موضوع و محور یازدهم: راهیان نور | مخاطب: #سخنران #ستایشگر
مهر مادر

این کتاب، مجموعه چهل خاطره و روایت از شهدای دفاع مقدّس درباره ارادت به حضرت فاطمه زهرا  سلام الله علیها و برخی معجزات و کرامات حضرت در زمینه ارتباط با شهداست. هدف از تدوین کتاب حاضر، بیان خلوص و ایمان رزمندگان دفاع مقدّس و ارادت بی شائبه و خالصانه شان به حضرت زهرای مرضیه  سلام الله علیها و همچنین شرح عنایات حضرت به مدافعان دین اسلام است. نگارنده، ضمن بیان خاطرات و روایات مذکور، بخش های از تلاش ها و مجاهدت های حضرت فاطمه سلام الله علیها و زندگی ایشان را در پاسداشت دین رسول مکرّم اسلام بیان کرده و در هر خاطره، به صورت اجمالی شهید مورد نظر را معرّفی و برخی از فضایل اخلاقی وی را برشمرده است. مشخّصه کتاب، بیان احادیث معتبر درباره حضرت زهرا سلام الله علیها و معرّفی منابع متعدد برای مطالعه و تحقیق بیش تر و دقیق تر درباره شهدا و رزمندگان دوره دفاع مقدس است.

موضوع و محور دوازدهم: دشمن شناسی | مخاطب: #سخنران

داعش

بررسی انتقادی تاریخ و افکار

این کتاب، عناوینی همچون ابومصعب زرقاوی کیست؟، تأسیس القاعده عراق و فجایع آن، رهبری ابوبکر بغدادی، جنگ در سوریه و تأسیس داعش، وضعیت سیاسی عراق در زمان آغاز حملات داعش به عراق، ساختار تشکیلاتی داعش، تحلیلی بر مواضع داعش به چشم می خورد. نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب ذکر کرده است که برای شناخت داعش باید القاعده را شناخت و شناخت القاعده بدون شناخت سلفیه جهادی ممکن نیست. سلفیه جهادی در دهه هفتاد قرن بیستم، در مصر ظهور یافت و با تفسیر خاص از جاهلیت و جهاد گروه های تکفیری متعددی از دل آن بیرون آمدند. وی این کتاب را رساله ای مختصر در باب تاریخ و عقاید القاعده عراق دانسته که به تازگی، نام دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را بر خود نهاده است.

موضوع و محور سیزدهم: بصیرتی | مخاطب: #مدیر #سخنران #ستایشگر
پرسش‌ها و پاسخ‌ها ولایت فقیه مجلس خبرگان رهبری

اين كتاب مجموعه پاسخ هاى استاد است به پرسش هاى مطرح شده در نشست هاى مختلفى كه با حوزويان و دانشگاهيان داشته اند. كتابى که به صورت چهار جلد در يك مجلد چاپ شده است، جلد اول و دوم آن با عنوان ولايت فقيه و خبرگان، جلد سوم با عنوان دين و مفاهيم نو، جلد چهارم با عنوان آزادى و پلوراليسم و جلد پنجم اين مجموعه نيز با عنوان «حقوق زن در قرآن»، بصورت مجزا به چاپ رسیده است.

محتوای کتاب

بخش چهاردهم: جلوه‌های هنری | مخاطب: #مدیر
لوح فشرده مجموعه طرح و عکس فاطمی

این لوح فشرده، شامل عکس‌ها و طرح‌ها و نمایشگاه‌های فاطمی است. این مجموعه توسط دوستان شما در هیأت‌های مختلف در سطح کشور تولید شده که با لطف دوستان در اختیار شما قرار گرفته است. می‌توانید هرکدام از این طرح‌ها را به نام هیأت خودتان چاپ کنید.

شعائر9

مجموعه شعارهای پیشنهادی فاطمیه 1437

انتخاب شعار کار خوبی است که مدتی است میان هیأت‌ها مرسوم شده است. بسیاری از هیأت‌ها، برای برنامه‌هایشان، شعارِ خاص انتخاب می‌کنند. در پوستر، تبلیغات و فضاسازی داخلی این هیأت‌ها، بجای درشت شدنِ نام خادمان اهل‌بیت (علیهم السلام)، جمله‌ای با مضمون سخنان اهل‌بیت یا نکته‌ای از زندگی ایشان، درشت می‌شود و محور قرار می‌گیرد. در نهمین «شعائر» تلاش کرده‌ایم تا مجموعه‌ای از شعارهای مناسب فاطمیه 1437 را به دست شما برسانیم.


مطالب مرتبط:

بیانیه هیات‌های کشور در آستانه فاطمیه 1437+دانلود

باولایت تاشهادت؛ نامواره و شعار فاطمیه 1394-1437

فاطمیه|جایگاه و دکور ویژه فاطمیه 1394-1437 + دانلود و راهنمای اجراء

فاطمیه|بنر جایگاه مخصوص ایام فاطمیه 1394 کاری از عصر انتظار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 # تندخوانی 1395-11-21 11:41
به نظرم موضوعات کتاب ها خیلی مهم هستند.
نقل قول کردن