چاپ

شعائر - شماره ششم - رجب 1436 (اعتکاف) - فصل خلوت

. Posted in شعائر

نشریه شعائر 6: ماه رجب 1436 (اعتکاف) - شعارهای پیشنهادی برای اعتکاف‌ها


رسم انتخاب و اعلان شعار، در تاریخ اسلام رشته بلندی دارد که سررشته‌های آن را باید در جنگ‌ها و غزوات رسول خدا صلی الله علیه و آله جُست. که شعار مسلمانان در جنگ بدر «یا منصور اُمت» بوده است.در کنار این شعارهای عمومی رجز خوانی‌های سرداران سپاه اسلام که با اشعار حماسی خود را معرفی می‌کردند می‌تواند نمونه‌هایی از شعارهای صدر اسلام را برای ما تداعی کند.

انتخاب شعار برای برنامه‌های اعتکاف، چند سالی است در میان اعتکاف‌های مختلف رایج شده است. بسیاری از مدیران اعتکاف، برای برنامه‌هایشان، شعارِ خاص انتخاب می‌کنند. در پوستر، تبلیغات و فضاسازی داخلی، بجای درشت شدنِ نام خادمان اهل بیت علیهم السلام، جمله‌ای با مضمون سخنان اهل بیت علیهم السلام یا نکته‌ای از زندگی ایشان، درشت می‌شود و محور قرار می‌گیرد.

در «شعائر» می‌کوشیم مجموعه‌ای از شعارهای مناسب را به دست شما برسانیم و حلقه وصلی باشیم میان شاعران و هیأت‌ها.

ششــمین «شعائر»، برای دست‌یابی به بهترین شعارها، از بخشــی از فعالان عرصه اعتکاف، اعم از سخنران محترم، مداحان اهل بیت علیهم السلام، مدیران، خادمان و عموم مخاطبان، درخواست کردیم تا شعارهای پیشنهادی‌شان برای ایام اعتکاف 1436 را به سامانه پیامک جامعه ایمانی مشعر ارسال نمایند. از میان شعارها و پیامک‌های فراوانی که به دستمان رسید، تعدادی را به دلیل نداشتن ویژگی‌های لازم برای شعار اعتکاف، حذف نمودیم و نتیجه در قالب ششمین شعائر منتشر می‌شود. «شعائر 6» نتیجه همراهی و همیاری صدها نفر از عاشقان اهل بیت علیهم السلام در سراسر میهن اسلامی‌مان است.

پیش از این نیز در 5  شماره قبل شعائر به شعارهای انتخابی در مناسبت‌های مختلف برای هیأت‌های سراسر کشور پرداخته‌ایم.

معاونت تولیدات رسانه‌ای رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر، از هم اکنون منتظر شعارهای شما برای مراسم معنوی اعتکاف می‌باشد. به امید آن که در درگاه حضرت احدیت مقبول افتد.

 
     

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید