چاپ

دفاع از حرم حضرت زینب؛واجب است

. Posted in آخرین اخبار

برخی گروه‌های مسلح در فاصله‌ای حدود چند صد متر با حرم حضرت زینب(س) در شام قرار دارند و در این زمینه حساسیت بسیار زیادی وجود دارد چون این گروه‌ها تهدید کرده‌اند در صورتی که بر این کشور سیطره یابند حرم حضرت زینب(س) را نابود می‌کنند، کسانی که از این حرم دفاع می‌کنند و در دفاع از آن شهید می‌شوند، گروهی هستند که مانع ایجاد فتنه می‌شوند.
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی شب گذشته، 10 اردیبهشت، که به طور مستقیم از این شبکه پخش شد، محورهای مختلفی همچون جنگ در سوریه، شهدای حزب الله، پهپادی که دشمن صهیونیستی ادعا کرد که طی چند روز گذشته بر آسمان سرزمین های اشغالی آن را سرنگون کرده است، مورد توجه قرار داد.

سید حسن نصرالله در آغاز سخنانش اظهار کرد: چند روز قبل اسرائیل مدعی شد که هواپیمای بدون سرنشینی را سرنگون کرد که از لبنان آمده بود و رسانه‌های اسرائیلی و تحلیلگران و کارشناسان اسرائیل به طور مستقیم حزب‌الله را مسئول ارسال این هواپیمای بدون سرنشین کردند که البته این مایه افتخار است که ما ادعایی در این باره نداریم.

نصرالله در ادامه افزود: برخی گروه‌ها در لبنان نیز حزب‌الله را مسئول ارسال هواپیمای بدون سرنشین کرده و همان طور که شما می‌دانید اقدام به اتهام پراکنی کردند. حزب‌الله در حال حاضر اقدام به ارسال هواپیمایی از این نوع نکرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: هم اکنون سؤال این است که اگر حزب‌الله اقدام به ارسال این هواپیما نکرده پس چه کسی این کار را کرده است؟ تاکنون اسرائیلی‌ها فیلم یا تصاویر ضبط شده‌ای را درباره سرنگونی هواپیمای ادعا شده ارائه نکرده و هنوز در رسانه‌ها هیچ گونه اطلاعاتی درباره این که آیا به بقایای هواپیمای سرنگون شده دست یافته‌اند یا خیر منتشر نشده است.

وی همچنین گفت: حزب‌الله به اندازه کافی شجاعت دارد که مسئولیت هرگونه اقدامی را که انجام می‌دهد، بر عهده بگیرد به خصوص که اگر این اقدامات علیه دشمن اسرائیلی باشد و هرگز از انبوه اتهامات نیز هراسی نداریم آن چیزی که درباره این هواپیما گفته شده مهمتر از اقدام حزب‌الله در ارسال هواپیمای «ایوب» به نزدیکی رآکتور «دیمونا» نبوده که حزب‌الله مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: اسرائیلی‌ها تاکنون و با وجود آنکه دارای تجهیزات راداری قدرتمند بوده و از دستگاه‌های امنیتی قدرتمندی بهره‌مند هستند هنوز نتوانسته‌اند مسیر حرکت هواپیما را مشخص کرده و اعلام کنند که از کجا این هواپیما برخاسته است.

ارسال پهپاد ادعایی به سرزمین های اشغالی توسط سپاه پاسداران ایران؛ فرضیه ای غیر واقعی

نصرالله خاطرنشان کرد: نخستین فرضیه‌ای که ذکر شد، این بود که گفتند سپاه پاسداران ایران اقدام به ارسال این هواپیما کرده است که این فرضیه‌ای غیر واقعی و غیر ممکن است، فرضیه دوم نیز این است که یک گروه دوست لبنانی یا فلسطینی در لبنان وجود دارد که دارای توانایی ارسال هواپیمای کوچک به حریم هوایی فلسطین اشغالی است، ما در این زمینه اطلاعاتی نداشته و در این باره در حال بررسی هستیم. این یک فرضیه است اما هیچگونه اشاره و علامتی ندارد.

وی با اشاره به فرضیه سوم درباره پهپاد ادعایی گفت: فرضیه سوم این است که گروه‌ غیر دوست و غیر اسرائیلی بدون آگاهی اسرائیل و حزب‌الله اقدام به ارسال این هواپیما از لبنان یا غیر از سرزمین‌های لبنان کرده و با این هدف هواپیما را وارد سرزمین اشغالی کرده که اسرائیل پس از متهم کردن حزب‌الله اقدام به واکنش دفاعی مستقیم کند و این گونه لبنان را به جنگ بین حزب الله و اسرائیل بکشانند.
 سیدحسن نصرالله ادامه داد: فرضیه چهارم آن است که اسرائیل اقدام به وارد کردن این هواپیما به حریم هوایی لبنان کرده و پس از آن اقدام به برگرداندن آن به حریم هوایی فلسطین کرده و سپس آن را سرنگون کرده است و این بیشترین احتمال را دارد. ما امیدوار به انجام تحقیقات در این زمینه هستیم و موضوع را پیگیری می کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: اگر کسانی در منطقه یا لبنان تصور کنند که مقاومت اسلامی در این کشور به علت اتفاقات سوریه، عراق و منطقه و فشارهای وارده شده بر ایران در حالت ضعف و تردید قرار دارد، اشتباه می کنند. دشمن اسرائیلی و نیز تمام کسانی که در کنار وی هستند، باید نسبت به هر گونه حماقتی در لبنان بپرهیزند، چرا که مقاومت بیدار است و اراده دفاع از لبنان و سرزمین و ملت خود را دارد.

نصرالله به شایعات در مورد تعداد شهدای مقاومت در سوریه و کاروان شهدا اشاره کرد و گفت: برخی رسانه‌ها مزایده علنی در مورد تعداد شهدا برگزار می‌کنند، آنها همه چیزهایی که شبکه های العربیه و الجزیره اعلام می‌کنند را جمع می بندند و فکر می کنند که ما کمتر از هزار شهید در این راه نداده‌ایم.

این شخصیت برجسته لبنان در ادامه لبنانی ها را مخاطب قرار داده و گفت: لبنان کشور کوچکی است، چه کسی می‌تواند هزار شهید را یا 500 شهید و یا حتی 100 شهید را از خانواده‌ها و اهالی روستاهای لبنان مخفی کند؟ ما هرگز شهدای خود را مخفی نکرده‌ایم و آنها را تشییع کرده ایم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هر برادری که از ما شهید شود، به خانواده‌اش خبر می‌دهیم و در روز بعد وی را تشییع می کنیم، کسانی که این ادعاها را مطرح می کنند، به دنبال جنگ روانی هستند و بدون آگاهی سخن می گویند.

نصرالله در ادامه به موضوع سوریه اشاره کرده و گفت: تحولات سوریه در دو سال گذشته گویای این است که هدف از این اتفاقات تنها خارج کردن سوریه از محور مقاومت نیست، این تنها بخشی از درگیری های عربی اسرائیلی است. بلکه می‌توان گفت که هدف تمام کسانی که در پشت صحنه این حملات قرار دارند، تخریب دولت، ملت و ارتش سوریه است تا این کشور دیگر قوی نباشد و به دولتی ناتوان تبدیل شود.

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: آنچه که در سوریه جریان و ادامه دارد خطرات و چالش های زیادی را برای سوریه و مسئله فلسطین به همراه خواهد داشت و این مسئله را با آینده ای مبهم رو به رو می کند و این گونه آمریکایی ها با قدرت به منطقه باز می گردند و مسئله فلسطین با خطر نابودی روبه رو است و همه این امور بر لبنان و فلسطین تأثیر می گذارد و موجب می شود که اسرائیل زمام امور را به دست بگیرد.

تلاش‌ کشورهای حاشیه خلیج فارس برای پایان دادن به آرمان فلسطین

وی با اشاره به تلاش‌های آمریکایی، عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس برای پایان دادن به آرمان فلسطین و تحمیل شروط جدید برای فلسطینی ها نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد و گفت: عملا در این راستا شرایطی را قبل از هر تجاوز برای از بین بردن شجاعت و صلابت فلسطینی ها تحمیل می کنند، من از مقامات غزه می خواهم که متوجه این موضوع باشند.

وی افزود: دوست دارم که سوری ها بشنوند که چیزی که برای سوریه خواسته شده این است که کشوری قوی در آینده نداشته باشند جدای از اینکه رهبری آن را چه طرفی برعهده بگیرد آنها می خواهند سوریه را نابود کنند تا آن را از معادله منطقه ای حذف کنند.

دبیر کل حزب الله تأکید کرد: آنها می خواهند سوریه کشوری تأثیرگذار در منطقه نباشد در حالی که سوریه شریک در برنامه ریزی ها و گرایش ها در تحولات منطقه بوده است و می خواهند سوریه را به کشوری درگیر و سردرگم و گرسنه مبدل کنند.

سید حسن نصرالله گفت: طی دو سال گذشته از بحران سوریه با سیل فتوا و اعلان جهاد روبه رو بوده ایم و آنچه در لبنان اتفاق افتاد چیز جدیدی نبود از دو سال پیش دعوت ها به جهاد مطرح می شود و این موضوع ارتباطی با سخن گفتن از دخالت حزب‌الله در سوریه ندارد.

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنرانی خود گفت: سوریه دوستان واقعی در منطقه و جهان دارد که هرگز اجازه نخواهند داد که این کشور توسط آمریکا یا اسرائیل یا توسط گروه‌های تکفیری سرنگون شود. هر آنکه دوست دارد که مسئله فلسطین گم نشود و کسانی که خواستار مصلحت لبنان،‌ اردن، ترکیه و عراق و تمامی ملت‌های منطقه هستند باید در راستای ایجاد راه‌حل سیاسی در سوریه عمل کنند.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ما همواره ساکنان روستاهای «ریف القصیر» سوریه را به آشتی با همسایگان دعوت کردیم اما گروه‌های مسلح هر توافق آتش‌بسی را از میان می‌بردند. در برهه اخیر حملات به این روستاها افزایش یافت و بر اساس اطلاعات موثق شماری زیادی از جنگجویان برای سیطره بر این روستاها آماده می‌شوند و برخی لبنانی‌ها نیز در این عملیات دخیل خواهند بود بنابراین طبیعی بود که ارتش سوریه و کمیته های مردمی به مقابله با این افراد مسلح بروند و آن اتفاق روی داد و مکر این افراد مسلح به خودشان بازگشت.
 دبیر کل حزب الله ادامه داد: از دو سال پیش در لبنان فتوا صادر می‌شود و یا با سخنرانی‌ها مردم را تحریک می‌کنند و یا پول و سلاح برای جنگجویان می‌فرستند و هر آنچه در قبال سوریه می‌توانستند انجام بدهند، انجام دادند.

سید حسن نصرالله افزود: دولت لبنان چه اقدامی را انجام داد اصلا چه کاری می توانست انجام بدهد آیا می توانست ارتش لبنان را به روستاهای سوریه اعزام کند که لبنانی‌ها در آنجا سکوت دارند؟ دولت لبنان نمی‌توانست این کار را انجام بدهد، بیشترین کاری که می‌توانست انجام بدهد این بود که اعتراضی را به اتحادیه عرب ارسال کند در حالی که اتحادیه عرب خود درگیری‌ها در سوریه را اداره می‌کند. ما لبنانی‌ها در ریف القصیر را تنها نمی‌گذاریم تا در معرض حملات گروه‌های مسلح قرار بگیرند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنرانی خود به حرم حضرت زینب(سلام‌الله علیها) اشاره کرد و گفت: برخی گروه‌های مسلح در فاصله‌ای حدود چند صد متر با حرم حضرت زینب(س) در شام قرار دارند و در این زمینه حساسیت بسیار زیادی وجود دارد چون این گروه‌ها تهدید کرده‌اند در صورتی که بر این کشور سیطره یابند حرم حضرت زینب(س) را نابود می‌کنند، کسانی که از این حرم دفاع می‌کنند و در دفاع از آن شهید می‌شوند، گروهی هستند که مانع ایجاد فتنه می‌شوند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: جلوگیری از تخریب حرم حضرت زینب و ایستادن در برابر تکفیری‌ها برای مقابله با تخریب این حرم واجب است، کشورهایی که از تخریب حرم حضرت زینب(س) حمایت می کنند، مسئول این جنایت در صورت وقوع خواهند بود.

سید حسن نصرالله به موضوع افراد ربوده شده «اعزاز» پرداخت و گفت: ادامه این موضوع تا به امروز بسیار دردناک بوده و دیدن خانواده این افراد که از خیابانی به جای دیگر می‌روند بسیار دردناک است. دولت تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است و کسانی که اقدام به ربودن افرادی می‌کنند و آنها را نمی‌کشند اهداف به خصوصی را دنبال می‌کنند اما هدف از ربودن این افراد چیست؟ در لبنان هیچ کس نمی‌داند ربایندگان چه چیزی می‌خواهند در صورتی که خواستار فشار سیاسی بودند پس باید گفت که این اقدام از همان روزهای اول به شکست انجامید.

وی تأکید کرد: مذاکرات با عربستان و ترکیه و دیگر کشورها نیز نتیجه‌ای به همراه نداشته است. آیا شما گمان می‌کنید که ما شاهد ادامه این درد و رنج ها بدون هیچ واکنشی خواهیم بود؟!.

سیدحسن نصرالله بیان کرد: ما نمی خواهیم مشکلی در لبنان به وجود آید و درگیری های سوریه به لبنان کشیده شود، گروه هایی لبنانی که در ریف القصیر به لبنانی ها حمله کردند و ما اسامی آنها را می دانیم اما حرفی نمی زنیم زیرا می خواهیم لبنان را از هر گونه مناقشه ای دور نگاه داریم نه اینکه هراسی داشته باشیم بلکه از لحاظ شرعی، ملی و اخلاقی اسامی آنها را فاش نمی کنیم.

دبیرکل حزب الله در پایان از همه لبنانی ها اعم از مسلمان و مسیحی خواست که یک صدای واحد را که همان توقف جنگ در سوریه بشنوند و گفت: هر کس بر حفظ جان، مال، آبرو و منافع ملی و قومی اصرار دارد، باید به مسئولیت خود در ایجاد راه حلی سیاسی که به برکت آن سوریه، لبنان و منطقه از نعمت برخوردار شوند، تأکید کرد.
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید