چاپ

بیانیه ی آیت الله سبحانی در مورد نبش قبر حجر بن عدی

. Posted in آخرین اخبار

 

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تبارک وتعالی: قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُمْ بالأخْسَرِینَ أَعْمَالاً ـ الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَهُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا.
أما بعد ؛حادثه تلخ و دلخراش و دردآور که از رسانه‌ها شنیده شد، نشانه عداوت عاملان با پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و یاران با وفای اوست. هتک حرمت و نبش قبر صحابی بزرگوار پیامبر(ص)، یعنی حجربن عدی(ع) قلوب مسلمانان جهان را جریحه‌دار ساخت.
شقاوت و سنگدلی به جایی رسیده است که قبر انسانی که جام شهادت را در 14 قرن قبل نوشیده است، هتک حرمت شود و جنازه او را از قبر بیرون آورند و خدا می‌داند بعدا چه شده است.
تاریخ، حجربن عدی را از یاران پیامبر(ص) می‌داند و می‌گوید که او همراه با یارانش در مرج عذرای دمشق، جام شهادت نوشیده و فدای ولای امیرمومنان(ع) شده است.
گروه تکفیری که نه تنها به مسلمانان رحم نمی‌کند، بلکه به قبور یاران پیامبر(ص) نیز احترام نمی‌گذارد، باید بداند این عمل زشت و دور از انسانیت که همه علمای اسلام آن را کاری حرام و قبیح می‌شمارند. نشانه دوری این گروه از اسلام و وابستگی به جهان کفر است.
بر علمای اسلام در تمام کشورها لازم است که به طرق گوناگون، جلوی این نوع بی‌حرمتی‌ها را بگیرند و عاملان این جنایت را مجازات کنند. در غیر این صورت، این بی‌حرمتی‌ها گسترش پیدا کرده و دیگر قابل کنترل نخواهد بود.
ما این حادثه ناگوار را به حضرت ولی عصر(عج) و علمای اسلام در تمام بلاد و مسلمانان جهان و مردم مظلوم سوریه تسلیت گفته، از خداوند بزرگ خواهانیم شر این توطئه‌گران را به خودشان باز گرداند.
انا لله وانا الیه راجعون
وإلی الله المشتکی
قم المقدسة ـ الحوزة العلیمة
جعفر السبحانی
22جمادی الآخرة 1434 هـ.

 

مشاهده بارگاه حجربن عدی قبل و بعد از تخریب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید