چاپ

ارسال آثار شما به سوگواره

. Posted in آخرین اخبار

بسم رب الحسین علیه السلام

 با سلام و احترام

 به اطلاع می رساند «جامعه ایمانی مشعر» تشکلی مردمی و حلقه ای دوستانه برای حضور هیأت‌های محترم مذهبی سراسر کشور می باشد که با پیوستن روز افزون هیأت های حسینی می رود تا محفلی بزرگ برای همدلی و همسویی همه هیأت های سراسر کشور باشد. مهم ترین تأثیر این جامعه بزرگ ایمانی، ایجاد فرصتهای یکسان برای تمام هیأت ها در سراسر کشور است که امکان پیشرفت کمی و کیفی هم افزایی و نزدیک شدن هر چه بیشتر همه اعضا را برای نیل به جایگاه هیأت تراز انقلاب اسلامی فراهم می‌کند.


جامعه ایمانی مشعر در اولین اقدام خود در قالب پروژه «در عزای زینت دوش نبی» تعداد چهار هزار بسته معرفتی ارتقای محتوای هیئات کشور در دهه اول محرم الحرام 91 و چهار هزار بسته نیز در ایام اربعین حسینی میان هیئات سراسر کشور توزیع کرد. هم چنین در ایام محرم و صفر بیش از ده هزار هدیه به ارکان هیأت (سخنران، مداح، پیرغلام، شاعر و خادم) در سراسر میهن اسلامی مان ارسال نموده است.

 

بخشی از محتوای بسته اربعین عبارت بود از مجموعه لوح‌های فشرده "زینت دوش نبی". این مجموعه شامل عناوین زیر بود:

لوح سبک زندگی عاشورایی: در این لوح که اولین محصول دیجیتال در زمینه «سبک زندگی اسلامی» است؛ کوشیده‌ایم تا مجموعه کاملی از سخنرانی، مقالات و آثار مرتبط با سبک زندگی عاشورایی را جمع آوری و عرضه کنیم.

 لوح نواهای عاشورایی: این لوح، شامل گزیده و گلچین‌هایی از مداحی مداحان مشهور می‌باشد که سعی شده شامل روضه سنگین و ذکر مصیبت نباشد. مخاطب اصلی این لوح، رانندگان خودروهای شخصی و وسایل نقلیه عمومی است. هیئات می‌توانند این لوح را در تعداد بالا تکثیر کرده و در شهرشان توزیع فرمایند.

 لوح عکس‌های عاشورایی: لوح «عکس‌های عاشورایی»، شامل عکس‌های خام مذهبی است. «عکس‌های عاشورایی» برای عزیزانی تدارک دیده شده که عهده دار انجام کارهای گرافیکی هیأت می‌باشند تا دست بازتری برای اجرای کارهای گرافیکی داشته باشند.

 لوح طرح‌های عاشورایی: این لوح، شامل طرح‌های آماده گرافیکی مورد نیاز هیأت است. این مجموعه توسط دوستان شما در هیأت‌های مختلف در سطح کشور تولید شده که با لطف دوستان در اختیار شما قرار گرفته است. می‌توانید هرکدام از این طرح‌ها را به نام هیأت خودتان چاپ کنید.

 لوح کلیپ‌های عاشورایی: استفاده از روش‌های نوین تبلیغ، موجب افزایش آمار جذب جوانان به هیئات می‌شود. یکی از روش‌های هیأت‌های موفق برای پربارتر شدن مراسم، پخش فیلم‌ها و کلیپ‌های مناسب، در هیأت است. از آنجا که تهیّه محتوای مناسب و متناسب با جلسات و مراسم هیأت غالباً مشکل است، در این لوح کوشیده‌ایم تا در جهت رفع این نیاز، به یاری شما بشتابیم.

در لوح «کلیپ‌های عاشورایی»، مجموعه‌ای از کلیپ‌های تصویری متعدد و متفاوت که مناسب پخش در هیأت می‌باشد قرار گرفته است. می‌توانید بر اساس نیاز و سلیقه شما و مخاطبین هیأت، کلیپ‌های مورد نظر را انتخاب، برنامه‌ریزی و پخش‌ کنید.

لوح نشریات عاشورایی: در شرایط حاضر، با توجه به وسعت جبهه‌ی جنگ نرم، جذابیّت‌های روز‌افزون رسانه‌های سمعی بصری و نوشتاری معاند و مخرب همچنان ادامه دارد. در اوضاع کنونی داشتن نشریه‌ای برای هیأت در جهت تنویر افکار عمومی ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می‌شود. نشریات عاشورایی هیئات، حسینیه‌هایی مکتوب هستند که همراه عاشقان سیدالشهدا به خانه و محل کارشان می‌رود و از سایر اعضای خانواده هم «بچه هیأتی» می‌سازد. به اعتقاد ما هر هیأت باید یک نشریه داخلی و هر استان یک نشریه هیأتی استانی داشته باشد. هیئات بسیاری در این زمینه گام‌های خوب و قابل تقدیری برداشته‌اند. جهت آشنایی و الگوگیری شما برای تولید نشریه‌ای مختصّ هیأت شما، این لوح که شامل نمونه‌هایی از نشریات موفّق بعضی هیئات می‌باشد تقدیم حضورتان می‌گردد. امیدواریم شما نیز در این راستا قدم استواری بردارید.

لوح وب‌گاه عاشورایی: به اعتقاد ما هر هیأت می‌بایست یک وب‌گاه اختصاصی داشته باشد. لوح وب‌گاه عاشورایی برای آشنایی شما با چگونگی ایجاد سایت و نحوه مدیریت آن تهیّه شده است. این لوح شامل آموزش مدیریت محتوایی سایت (تحت جوملا و تحت وُردپِرِس)، آموزش ساخت قالب اختصاصی برای وب‌گاه هیأت شما و آموزش نرم افزارهای جوملا و وُردپِرِس (اسکریپت) می‌باشد. امید است در آینده‌ای نه چندان دور شاهد رونمایی از پرتال جامع هیئات سراسر کشور باشیم.

لوح بلوتوث‌های عاشورایی: به قول شاعر «فرض کن حضرت مهدی (عج) به تو مهمان گردد... حاضری گوشی همراه تو را چک بکند؛ با چنین شرط، که در حافظه دستی نبری؟» علاوه بر اقدامات سلبی (تشویق مخاطبین به حذف فایل‌های نامطلوب) باید پرسید چه اقدام ایجابی برای پاک‌سازی گوشی‌ها کرده‌ایم؟ لوح بلوتوث‌های عاشورایی شامل کلیپ‌هایی صوتی و تصویری کوتاه و برنامه‌های متنوع موبایل (جاوا و اندروید) است. امید است با انتشار این فایل‌ها توسط دستگاه‌های بلوتوث هیأت‌ها، هر کدام از گوشی‌های بچه های هیأت، یک حسینیه مجازی باشد.

لوح نمایشگاه‌های عاشورایی: این لوح، شامل مجموعه‌ای از فایل‌های نمایشگاهی است. می‌توانید نمایشگاه‌ها را چاپ کرده و در کنار هیأت نمایشگاهی مناسب دایر کنید.

به امید روزی که همه هیئات کشور، سایت، نشریه، پخش فیلم، دستگاه بلوتوث و... داشته باشند.

 

 

گام بعدی مشعر ارسال بسته های معرفتی و محتوایی در ایام فاطمیه (مقارن با نوروز92) در ضمن پروژه «یا رب مبادا دست حیدر بسته باشد» می باشد. این بسته ها به صورتی تخصصی تر برای ارکان هیأت و هیئات دانش آموزی، دانشجویی، خواهران، هیئاتِ عام و... ارسال خواهد شد.

محورهای عام پروژه «یا رب مبادا دست حیدر بسته باشد»:
•    توانمندسازی هیأت‌ها در همه ابعاد و زمینه‌ها
•    توانمندسازی ارکان هیأت (سخنران، مداح، خادم (مدیر)، شاعر، پیرغلام و بانی) در همه ابعاد و زمینه های فنی و معرفتی
•    ایجاد شبکه و جبهه و لزوم ارتباط میان هیئات

محورهای خاص پروژه «یا رب مبادا دست حیدر بسته باشد»:
•    حضرت زهرا (س)، شهید راه ولایت
•    سبک زندگی فاطمی با تأکید بر عفاف و حجاب
•    حضرت زهرا (س)، دختر خاتم انبیا (ص)، اسوه زنان عالم (با نگاه به نقش زنان در بیداری اسلامی)

لطفاً فایل‌های با کیفیت عکس، طرح و گرافیک و نمایشگاه، کلیپ، نشریه، قالب وب‌گاه، بلوتوث و... مورد نظر و تولیدی‌تان را به نشانی «جامعه ایمانی مشعر» ارسال کنید تا در بسته‌های آتی در اختیار سایر هیأت‌های سراسر کشور قرار داده شود.

+از شما دعوت می شود تا با ارسال نمونه محصولات، کاتالوگ و طرحهای مناسب با محورهای پروژه فاطمیه به نشانی جامعه ایمانی مشعر، ما را در انتخاب محصولات برتر و در نتیجه خدمتِ بهتر به عاشقان سیدالشهدا یاری فرمایید.

+بی تردید نظرات، انتقادها و پیشنهادهای شما در ارتقای کیفیت بسته‌های آتی، (به خصوص فاطمیه) راهنمای ما خواهد بود.

 www.1542.ir

از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

قم . صندوق پستی 1357 – 37195

تلفن و فکس: 51 89 292 – 0251

نشانی: قم . بلوار شهید صدوقی . کوچه 50 . پلاک 10 . ساختمان خاتم . جامعه ایمانی مشعر

کد پستی: 15487 - 37113

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید