چاپ

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

. Posted in آخرین اخبار

در پی زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان و از روحانیون سرشناس این کشور، نگرانی تشکل‌های مختلف اسلامی و شیعی این کشور از شرایط به‌وجود آمده برای مسلمانان تشدید شده است.


#الهام_علی_اف چند سال پیش از این نیز در جریان مخالفت اسلام‌گرایان با ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس آذربایجان دو سال زندانی دولت آذربایجان بوده است. این‌بار وی در تاریخ دهم اسفندماه از سوی سرویس امنیت دولت آذربایجان احضار و به چندین ماه حبس محکوم شده است.
در این مقطع زمانی که ادعای اصلاحات سیاسی و اقتصادی دولت باکو بیش از هر زمانی مطرح است، دستگیری سرپرست حزب اسلام چه ضرورت یا کارکردی برای دولت آذربایجان داشته است؟
واقعیت آن است که پس از شهادت سپهبد شهید #حاج_قاسم_سلیمانی و به دعوت بزرگانی چون حاج الهام علی اف، مردم مسلمان آذربایجان هم‌چون تمام آزادی‌خواهان جهان، در ابراز عشق و علاقه قلبی خود به سردار بزرگ جبهه مقاومت سنگ تمام گذاشتند و این موضوع علاوه بر نگرانی حاکمیت آذربایجان، واهمه #رژیم_صهیونیستی و ناخرسندی سفارت #آمریکا در باکو را در پی داشته است.
جامعه ایمانی مشعر که متشکل از جمع کثیری از هیأت‌های مذهبی سراسر کشور است، ضمن محکومیت این اقدام دولت آذربایجان، خواستار آزادی حاج الهام علی‌اف در راستای آزادی دینی در این کشور است.
از دولت آذربایجان خواستاریم ضمن هوشمندی در برابر اقدامات تفرقه‌افکنانه رژیم غاصب صهیونستی، به محبوس کردن شهروندان خود در راستای تمایلات اسرائیل جنایتکار خاتمه دهد و آزادی دینی مسلمانان را به رسمیت بشناسد.

 جامعه ایمانی مشعر
 معاونت بین‌الملل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید