چاپ

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

. Posted in آخرین اخبار

آرمینا هاساکیچ:
وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است
یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.به گزارش جامعه ایمانی مشعر، آرمینا هاساکیچ در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم در حال برگزاری است، به تبیین وضعیت امروز زنان در جهان پرداخت و اظهار کرد: وضعیت زن امروز در غرب اسفناک و گریه‌آور و فاجعه‌بار شده است.
وی در مورد جایگاه زنان در کشورهای غربی اضافه کرد: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه امروز شاهد کم‌رنگ شدن حیا در جامعه اسلامی هستیم، گفت: در ایران نیز برخی افراد حیای خود را از دست داده‌اند و تصاویر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند و این نشان می‌دهد که نیازمند حرکت‌های فرهنگی گسترده برای بانوان هستیم.
وی آماری از وضعیت تنهایی و بی‌هویتی در غرب ارائه داد و گفت: ۲۲۰ میلیون منزل مسکونی در اروپا وجود دارد که مردم این جامعه در ۳۳ درصد این منازل به صورت تک نفری زندگی می‌کنند که این آمار به ۷۱ میلیون نفر می‌رسد.
هاساکیچ ادامه داد: مردم در ۲۵ درصد این منازل، دو نفره زندگی می‌کنند که هم ازدواج رسمی و هم ازدواج سفید را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: تنها ۲۰ درصد مردم اروپا دارای فرزند هستند و ۷۰ درصد آنان فقط یک فرزند دارند و خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا هشت میلیون هستند که این آمار مهاجران را هم در برمی‌گیرد.
هاساکیچ بیان کرد: سال گذشته در اروپا چهار میلیون ازدواج و دو میلیون طلاق صورت گرفته و نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر شده است
این بانوی مسلمان با ارائه آماری از وضعیت فرزندآوری در ایران گفت: آمار فرزندآوری در ایران هم مناسب نیست و میانگین مردم دو تا سه فرزند دارند و سن ازدواج، تعدد زوجات و ازدواج‌های سفید در حال افزایش است در صورتی که اسلام برای هر کدام از این قضایا برنامه و حرفی برای گفتن دارد.
وی خطاب به بانوان حاضر در همایش، تاکید کرد: با وجود تمام معضلات و مشکلات در ایران، هنوز هم بودن در کشور شما نعمت است و ارزش‌هایی وجود دارد که افراد مومن نباید اجازه دهند که به راحتی از دست رود.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید