چاپ

حجت‌الاسلام سید محمد حسین راجی :سرانه مکان‌های عبادی اقلیت‌ها دو برابر سرانه مسلمانان است

. Posted in آخرین اخبار

یکی از پژوهشگران حوزوی با بیان اینکه سرانه مکان‌های عبادی اقلیت‌ها دو برابر سرانه مکان‌های عبادی مسلمانان است، گفت: ارامنه در مجالس آمریکا کرسی مستقل ندارند اما در مجلس ایران اسلامی جایگاه ویژه دارند و در تهران نیز بیمارستان ویژه یهودی‌ها داریم که هزینه آن توسط ایران اسلامی تامین می شود.


به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام سید محمد حسین راجی صبح امروز در دومین روز از دهمین گردهمایی مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با اشاره به تاثیرگذاری ایران اسلامی در معادلات جهانی عنوان کرد: تاثیرگذاری رژیم پهلوی با تاثیرگذاری انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست، رهبر انقلاب اسلامی با یک جمله در تهران توانستند بسیاری از معادلات جهانی و تصمیم‌گیری‌های کشورهای مختلف را تغییر دهند درحالی‌که در دوران پهلوی دیگر کشورها بودند که برای ما تصمیم می‌گرفتند.
وی با اشاره به اینکه کشورهای مستقل از آمریکا در حوزه اقتصادی وضعیت مطلوب‌تری نسبت به کشورهای وابسته به آمریکا دارند، عنوان کرد: اکنون به جایی رسیدیم که اگر در کشور دزدی را دستگیر کنیم متهم می‌شویم و اگر با دزد برخوردی هم نداشته باشیم باز هم متهم هستیم.
این پژوهشگر حوزوی اضافه کرد: حقوق نجومی به این علت در ایران اسلامی وجود دارد که بر اساس قانون اساسی مسئولان عالی رتبه فقط می‌توانند 14 برابر مردم عادی حقوق دریافت کنند درحالی‌که سقف حقوق مسئولان عالی رتبه در آمریکا بیش از 350 برابر است و حقوق نجومی برای آن‌ها یک موضوع طبیعی است.
وی با بیان اینکه فقدان معنویت در غرب فضای جامعه را به سمت ناهنجاری‌هایی از جمله طلاق هدایت می‌کند، مطرح کرد: هر چند رشد آمار طلاق را داشته‌ایم اما باز هم ایران در گروه پایین‌ترین کشورها در حوزه آمار طلاق است.
راجی خاطرنشان کرد: طی 40 سال اخیر بیش از دو برابر مساجد هزار و 400 سال گذشته در ایران اسلامی مسجد ساخته و فضای دین‌داری توسط انقلاب در ایران آماده شده است.
وی از افزایش بیش از دو برابری جمعیت فعلی ایران نسبت به دوران پهلوی یاد کرد و گفت: در آن دوران منابع بیشتری را در اختیار داشتیم اما سهم ایرانی‌ها از این منابع نسبت به سهم فعلی مردم از منابع کشور به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.
راجی از ارتقا جایگاه علمی ایران یاد کرد و افزود: در حوزه نانو رتبه 58 را داشتیم اما اکنون چهارمین قدرت نانو دنیا هستیم در حوزه هوافضا رتبه 45 را داشتیم اما اکنون به رتبه 11 رسیده‌ایم.
وی با بیان اینکه پایین ترین آمار عملیات‌های تروریستی در ناامن‌ترین منطقه دنیا به ایران اختصاص دارد، گفت: بیشترین عملیات‌های تروریستی از سال 2013 تا 2017 بیشتر در کشورهای افغانستان، بحرین، فرانسه، آلمان، عراق، یمن، ایرلند، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، ترکیه، سوریه، عربستان، پاکستان، لبنان و آمریکا اجرا شده است.
این پژوهشگر حوزوی با اشاره به اینکه ایران دارای پایین‌ترین آمارهای قتل در میان کشورهای مختلف دنیاست، تصریح کرد:‌ آمار بودجه این کشور نیز نسبت به کشورهای مختلف بسیار پایین‌تر است اما وابستگی این کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه تسلیحات نظامی کاهش قابل توجهی داشته است.
وی از کاهش تعداد نشریات دوران پهلوی از 540 مورد به 86 مورد یاد کرد و گفت: در دوران رژیم شاهنشاهی احزاب از هفت حزب به یک حزب رسیده بودند اما اکنون بیش از 250 حزب و 500 مجموعه داریم که این مجموعه‌ها در حوزه حقوق بشر درحال فعالیت هستند.
راجی با بیان اینکه سرانه مکان‌های عبادی اقلیت‌ها دو برابر سرانه مکان‌های عبادی مسلمانان است، عنوان کرد: ارامنه در مجالس آمریکا کرسی مستقل ندارند اما در مجلس ایران اسلامی جایگاه ویژه دارند و در تهران نیز بیمارستان ویژه یهودی‌ها داریم که هزینه آن توسط ایران اسلامی تامین می شود.
وی خاطرنشان کرد: نه فقط در غرب و آمریکا آزادی و مردم‌سالاری نیست بلکه آمریکا در بیش از 50 مورد از انتخابات کشورهای دیگر ورود کرده و رئیس جمهور آن‌ها را تغییر داده است.
راجی با بیان اینکه ایران در حوزه رشد شاخصه توسعه انسانی جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است، مطرح کرد: قدرت خرید مردم نسبت به چهار سال گذشته بسیار کاهش یافته اما نسبت به دوران قبل از انقلاب بسیار افزایش داشته است.
این پژوهشگر حوزوی اضافه کرد: هر چند ما در تحقق عدالت مورد نظر به نتیجه نرسیده‌ایم اما با بررسی شاخصه‌های فاصله طبقاتی و فقر می‌توانیم میزان تحقق عدالت را بررسی کنیم، این شاخصه‌ها در دوران‌های مختلف به ویژه سال‌های اخیر تغییرهای قابل توجهی داشته است اما در کل به سمت اجرای عدالت حرکت کرده‌ایم.
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید