چاپ

بیانیه هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در آستانه محرم‌الحرام 1438

. Posted in آخرین اخبار

 بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در آستانه محرم‌الحرام 1438

سلام و درود بی‌پایان الهی بر  و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام که خون سرخ او بعد از هزار و چهارصد سال، روشنایی‌بخش محافل بیداردلان و حقیقت‌جویان است.

تحیت بی‌کران انبیاء‌ و اولیاء بر بزرگ‌مرد عالم بشریت که در سرزمینی که خود آن را «مَصارِع عُشّاق» نامید، قدم نهاد و اسماعیل‌هایش را به قربانگاه آورد و نقاب از چهره‌ی کریه اسلام ابوسفیانی برداشت و با بذل عاشقانه‌ی خون پاکش کاخ سیاه ستم اموی را سرنگون ساخت.

او عاشقانه و خالصانه و مجاهدانه به میدان مبارزه شتافت تا تمام حق در مقابل تمام باطل قد برافرازد. او در قیام حق علیه باطل چنان قامت برافراشت که در تماشای قیامتش کلاه از سر عقل‌های کودک‌صفت مردمان زمانه افتاد. چنان دلیرانه بانگ برآورد که هنوز فریادش در گوش تاریخ طنین‌انداز است: «فَإِنِّي لا أَرَى الْمَوْتَ إِلَّا سَعَادَةً وَ الْحَيَاةَ مَعَ الظَّالِمِينَ إِلَّا بَرَماً».

صلوات کروبیان و عرش‌نشینان بر یادگار عزیزش که کربلا را به کوفه برد و مشعل حقیقت را در شام روشن کرد و لشکر به ظاهر پیروز اموی را برای همیشه محکوم به شکست کرد. درود بر فرزند مکه و منا که اذناب هند و مرجانه بدکاره را برای همیشه رسوای تاریخ ساخت.کسی که وقتی ابن‌زیاد به قتل تهدیدش کرد، چنان طوفانی خروشان فریاد برآورد: «أَ بِالْقَتْلِ تُهَدِّدُنِي... أَ مَا عَلِمْتَ أَنَّ الْقَتْلَ لَنَا عَادَةٌ وَ كَرَامَتَنَا الشَّهَادَه...»

شهادت!

چه واژه‌ی مقدسی! چقدر رفیع و سترگ است این واژه. شهادت یک واژه نیست یک فرهنگ است، یک حقیقت ناب است. یک واقعیت فراموش نشدنی است.

شهادت قَبَسی است از طور حقیقت که جان‌های عاشق را در حسرت خود می‌گدازد. شهادت چیست جز حیات ابدی و سعادت جاودانی؟

چه رشک‌برانگیز است عروج عاشقانه‌ی آنان که از بند دنیا رسته و به قافله‌ی عشق پیوسته‌اند.

درود بر آنان که در عصر ظلمت و خباثت، در دوره‌ای که توله‌کفتارهای یزید و ولید، به مسلمانان مظلوم و بی‌گناه چنگ و دندان نشان می‌دهند، بار دیگر پروانه‌صفت در آتش عشق سوختند و چلچراغ فروزان شهادت را افروختند؛ تا جهانیان بدانند هنوز خون سرخ سیدالشهداء علیه السلام در رگ رهروانش موج می‌زند و جان‌های تشنه را سیراب می‌کند. از مال و منال و زن و فرزند گذشتند و به زندگی راحت دنیوی پشت پا زدند.  خاک عدم بر فرق هستی ریختند تا انسان‌نماهای مسخ شده‌ی کاخ سفید بدانند شرف هنوز زنده است. بدانند انسانیت هنوز نفس می‌کشد. این صدای تپش‌های قلب اسلام ناب محمدی است. این صدای قدم‌های یگانه منجی موعود عالم بشریت است که از سوی حجاز به گوش می‌رسد. این طنین گام‌های فرزند خلیل‌الله است که ذوالفقارْ‌به‌دست می‌آید تا خانه‌ي خدا را از لوث لات و هبل پاک کند و کعبه را از اسارت آل شیطان رها سازد.

أَ لَيْسَ الصُّبْحُ بِقَريب‏؟

چقدر نزدیک است روزی که درخشندگی خورشید بی‌زوال حق و حقیقت، چشم خفاشان دل به جیفه‌ی دنیا بسته را از حدقه بیرون می‌آورد!

و این صدای قدم‌های کاروان عشق و انسانیت است، صدای قافله‌ي شرف و شهامت است که یک‌بار دیگر در کوچه‌های دل ما طنین‌انداز می‌شود.

و این صدای محرم است...

هل من ناصرٍ ینصرنی؟!

این صدای امام غریب عاشوراست که تک‌تک ما را به اسم کوچک صدا می‌زند:

أین الحبیب، أین المسلم؟...

و اینک نوبت ماست که دست بیعت و بال پرواز بگشاییم و لبیک‌گویان به سویش بشتابیم.

اینک نوبت ماست که عهد ببندیم تا آخرین قطره‌ی خون و تا پای جان به میثاق سید و سالار شهیدان و فرزند برومندش، خمینی کبیر که انقلابش بارقه‌ی امیدی بود در قلب مستضعفان جهان و نهیبی شکننده بود بر پیکره‌ی استکبار، وفادار می‌مانیم.

ما هیأت‌های حسینی با محکوم کردن خیانت‌های آمریکای پلید و جنایت‌های اسرائیل خبیث و سگ‌های دست‌پرورده‌شان در منطقه، حمایت همه‌جانبه خود را از جبهه‌ی مقاومت و مردم مظلوم سوریه، عراق، نیجریه، یمن، بحرین و... اعلام می‌داریم و برای تحقق وعدۀ رهبر عزیزمان که فرمودند: اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، روزشماری می‌کنیم.

جنایات بی‌رحمانه‌ی آل سعود ملعون و قتل عام حجاج مظلوم بیت‌الله‌الحرام را از یاد نخواهیم برد و پاک شدن خانه‌ي خدا از لوث این شجرۀ خبیثه ملعونه را از قادر متعال مسئلت می‌نماییم و آمادگی خود را برای هرگونه اقدام لازم اعلام می‌داریم.

درود می‌فرستیم بر غیرت و شرف مدافعان حریم أهل‌بیتE که در دمشق و حلب می‌جنگند تا پرچم عزّت و شرف هم‌چنان در اهتزاز باشد و پای هیچ حرامی به حریم آل‌الله نزدیک نگردد. همت و عزت و شرافت آنان را ارج نهاده و یاد و راهشان را گرامی می‌داریم.

حضرت امام خامنه ای در دیدار با شاعران و ذاکران آل‌اللهEفرمودند: «شما از مدافع حرم هم که دفاع می‌کنید، خیلی کار با ارزشی است. همین شعرهایی که خوانده شد، همین حرف‌هایی که زده شد، این‌ها خیلی با ارزش است، در این تردیدی نیست – کمااین‌که در دوران دفاع مقدّس، همین شعرهایی که خوانده می‌شد و همین سرودهایی که گفته می‌شد، خیلی تأثیر داشت؛ این بلاشک امروز هم این تأثیر را دارد - منتها در کنار این یک کاری هست که آن کار اگر اهمیتش بیشتر نباشد، کمتر نیست؛ و آن تقویت باورهای جوان‌هاست. دشمن می‌خواهد باورها را تغییر بدهد؛ باور به اسلام را، باور به کارآمدی نظام اسلامی را، باور به کارآمدی را، باور به امکان تداوم نظام اسلامی را.»[1]

خدای متعال را به سبب نعمت ولایت و نعمت رهبری حکیم و مقتدر، بی‌نهایت شکر می‌نماییم و به خاطر نعمت امنیت و آسایشی که در سایه‌ی نظام اسلامی فراهم آمده است،  سپاس می‌گزاریم.

وقتی نگاهی به دور تا دور میهن عزیزمان می‌اندازیم، این صلابت و امنیت خیلی بهتر قابل درک خواهد بود. بدون شک امنیت نعمتی است که تا خدای نکرده سلب نشود، قدر آن دانسته نمی‌شود. برای این نعمت عظیم،‌ شکر لسانی کافی نیست و شکر عملی می‌طلبد. به پاس این نعمت گرانقدر، همه‌ی همت خود را به ‌کار می‌بندیم تا نگذاریم غبار غفلت و فراموشی و یا خدای نکرده لکه‌ی انحراف بر آینه‌ی اندیشه‌های ناب امام امت بنشیند.

کمر همت می‌بندیم تا امر به معروف و نهی از منکر را در تمام عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی احیاء نماییم، با تمام توان با ولنگاری فرهنگی مبارزه نماییم و با جهاد کبیر و تبیین صحیح حقایق جامعه، نقاب از چهره‌ي اشرافی‌گری و خیانت بر‌داریم و اسلام امام یا همان اسلام پابرهنه‌ها و مستضعفین را همچنان زنده نگه داریم.

ضمن محکوم کردن حقوق‌های نجومی و مطالبه‌ی جدی برخورد با این عناصر خیانت‌کار، حمایت خود را از مستضعفان و قشر آسیب‌پذیر جامعه به خصوص در این ایام رکود اقتصادی اعلام می‌داریم و تمام سعی خود را به کار می‌بندیم تا با احیاء سیره‌ی علوی، با همه توان از محرومان جامعه حمایت نماییم.

در پایان بار دیگر خدای متعال را به سبب نعمت گرانقدر قرآن و اهل‌بیت، سپاس می‌گوییم و سلامتی و طول عمر با عزت رهبر عزیز انقلاب را مسئلت نموده و برای پیروزی همه‌ی مجاهدان و رزمندگان اسلام و برای ظهور تنها منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعودأدست به دعا برمی‌داریم.[1] . یازدهم فرودین‌ماه 1395

دریافت فایل بیانیه

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید